szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megtelt a Kossuth tér és környéke, mivel a Békemeneten 150 ezren vettek részt. A Milla rendezvényén kevesebben voltak, ám ott bejelentették, hogy összeállnak Bajnai alapítványával, és megalakítják az Együtt 2014 választási mozgalmat. Gyurcsány szerint a Fideszt szét kell zúzni, Vona szerint az izraeliek nyúlják le a magyar földet.

Most érkezett

Békemenet: már gyülekeznek

Több százan gyülekeznek a Széna téren, ahol 14 órakor elindul a Békemenet. Helyszíni tudósítónk azt mondta, egyelőre a Mammut bevásárlóközpont előttig ér a tömeg. A többség magyar zászlót tart, de aki nem hozott, az vehet is: a zászlót 3000 forintért, a kokárdát 200-ért árulják.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1
5 6 7 8 9 10 11

Gyurcsányt tapsvihar fogadta

A Kálvin tér felől közelítő Gyurcsány Ferencet hosszan tartó taps fogadta az Egyetem téren - jelentette a hvg.hu tudósítója. Ezres tömeg gyűlt össze a téren, hogy meghallgassák a volt kormányfő beszédét. Tudósítónk szerint főleg idősek jelentek meg a rendezvényen, többen táblákat tartanak a kezükben, hogy honnan érkeztek. Így látni Várpalota, Győr, Dél-Buda feliratú táblákat is. A csoportban megjelent Kolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat visszaélésekkel gyanúsított korábbi vezetője is.

Tudósítónk szerint a csoportban "Orbán takarodj!", "Viktor diktátor" táblákat is látni.

Rogán díszpolgárrá avatta Schmittnét

Rogán Antal, az V. kerület polgármestere szerint Schmittné Makray Katalin annyira aktív részese a belvárosi közösségnek, hogy tiszteletbeli belvárosinak számít.

A Kossuth-címer lesz a baloldal jelképe

Mesterházy Attila az 1956-os forradalom évfordulóján Budapesten, az MSZP és a Táncsics Mihály Alapítvány ünnepi megemlékezésén azt mondta: Orbán Viktor miniszterelnök "elárulta 1956 emlékét", a magyarok által akkor és 1989-ben megfogalmazott vágyakat, a köztársaságot, a szabadságot, a demokráciát, a nemzet érdekét és korábbi önmagát is.

Mesterházy Attila a Büszkeség és tisztelet című rendezvényen arra szólította fel "a köztársaság híveit", hogy "az új magyar köztársaság megteremtésének napjáig" hordják a Kossuth-címert kitűzőként, "legyen ez a demokraták összetartozásának jelképe".

Közlekedési káosz, forgalomkorlátozások várhatók

Az ünnepi megemlékezések miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani kedden a fővárosban, több BKV-járat menetrendje módosul. A Budapesti Közlekedési Központ azt kéri, hogy aki nem az október 23-i rendezvényekre megy, az kerülje el a belvárost.

Ezrek mentek eddig a Parlamentbe

Az Országgyűlés épülete 10 órától várja a látogatókat, és eddig több mint hatezren meg is tekintették ingyenesen a Díszlépcsőházát, a Kupolatermet, a Honvéd Koronaőrök által őrzött Szent Koronát és a Köztársasági Őrezred Parlamenti Díszőrségének óránkénti zenés őrségváltását - írta közleményében a KIM.

Bajnai egy új ellenzéki pólust jelent be

Az Orbán-rendszer leváltásának civil alapjait, az egyik ellenzéki pólusát kell megteremteni – erről fog beszélni a hvg.hu információi szerint Bajnai Gordon, az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) nevű, múlt héten egyesületté vált szervezet október 23-i budapesti tüntetésén.

Kezdődik az igazi menet

Zsúfolt délután elé nézünk, október 23-a eddig csak a nemzeti ünnepről szólt, mostantól viszont már a pártok uralják a napot.

- 13 órától gyülekeznek a Békemenet résztvevői a Széna téren, majd 14 órakor átvonulnak a Kossuth térre.

- Gyurcsány a Demokratikus Koalíció ünnepségén, 13.30-kor az Egyetem téren szólal fel.

- A Szolidaritás fél 2-től gyülekezik a Clark Ádám téren, majd onnan vonulnak a Milla gyűlésére.

- A Millások 15 órakor kezdenek a Szabad sajtó útján, ahol Bajnai Gordon is felszólal.

- A Millásokkal egy időben kezdi az ünneplést a Jobbik a Deák téren, ahonnan 18 órakor átvonulnak a Magyar Rádió épülete elé.

- Orbán Viktor miniszterelnök 16 órakor mondja el beszédét a Kossuth téren.

Tarlós: 1956 nemzetegyesítő forradalom volt

Tarlós István szerint 1956 nemzetegyesítő forradalom volt, amely valóságos szabadságharcban teljesedett ki, a nemzet ekkor egységes volt és oszthatatlan, ebben volt az ereje. A főpolgármester az 1956-os forradalom 56. évfordulóján kedden Budapesten, a Magyar Rádió épülete előtt, a Fővárosi Önkormányzat ünnepi megemlékezésén azt mondta: "a legújabb időben ismét küzdeni kell az ország megaláztatásának elkerüléséért, a nemzeti minimumért, s most az ellenzék is köteles volna segíteni".

"Legyen nemzeti minimum, ismerjük fel, hogy olykor muszáj egyszerre lépni, ha nem akarunk egyszerre elsüllyedni" - hangoztatta Tarlós István.

1
5 6 7 8 9 10 11
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!