"Érpataki modell": tüzelőt is csak jó magaviseletért kaphatnak a szegények

Magaviselet szerint rangsorolja a tűzifa-kérelmezőket az érpataki polgármester - közölte Orosz Mihály Zoltán, a település polgármestere Érpatak honlapján. A közlemény szerint akik nem tartják be az együttélés szabályait, azok kérelmét úgyis elutasítják.

  • hvg.hu hvg.hu

Orosz Mihály Zoltán, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Érpatak független polgármestere a település honlapján közölte, "minden eszközzel próbálják erősíteni és kikényszeríteni a beilleszkedés követelményrendszerét". Mint ismert, Orosz Mihály Zoltán a közel kétezer fős településen sajátos, "érpataki modell" néven eléhíresült rendszerének legfontosabb eleme a rendteremtés.

A polgármester közleménye szerint a tűzifát igénylő helyieket túligénylés esetén rangsorolják, méghozzá aszerint,  hogy az adott család tagjai "milyen mértékben tartják be a közösségi együttélés szabályait, mennyire felelősségteljesen gondoskodnak gyermekeikről, a felnőttek megtesznek-e mindent családjuk sorsának javításáért, a családok mennyire akadályozzák az önkormányzat és egyéb hatóságok munkáját, mennyiben rontják településünk jó hírnevét, milyen mértékben segítették a körözött és elfogott bűnözők bujkálását, a közmunka során milyen szorgalommal és mennyire tisztességesen s megbízhatóan végezték el a rájuk bízott feladatokat, és mennyire együttműködők a problémák megoldása során".

A polgármester közleményében hozzátette, amennyiben valamelyik család ezen szempontok alapján "méltatlannak minősül", akkor ne is fáradjanak a kérelem beadásával, mert a kérelmük úgyis el lesz utasítva.

A Belügyminisztérium még november végén döntött arról, hogy egymilliárd forintos támogatást nyújt tűzifa vásárlásához azoknak az önkormányzatoknak, amelyek a "leginkább rászorult embereket" segítik a tüzelővel, a szociálisan rászorult emberek köréről azonban a helyi önkormányzatok döntenek.

Orosz Mihály Zoltán ugyan pártfüggetlen polgármester, korábban azonban tagja volt a Magyar Gárdának, és rendszeresen részt vesz szélsőjobboldali rendezvényeken is.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?