Tarlós aggódik a fővárosi LMP-frakció miatt

Tarlós István szerint nem lehet, hogy az LMP-ből távozó fővárosi képviselők egy névváltoztatással "letudják" az ügyet - a főpolgármester erről a Magyar Nemzetnek beszélt.

  • MTI MTI
Tarlós aggódik a fővárosi LMP-frakció miatt

Furcsa jogi helyzetet teremt a fővárosban is az LMP kettészakadása - írja a lap szerdai száma. A párt három budapesti képviselője, Kaltenbach Jenő, Somfai Ágnes és Hanzély Ákos ugyanis az LMP-t elhagyó Párbeszéd Magyarországért Platformhoz tartozik. 

"A fővárosi képviselők a pártvezetésnek jelezték kilépési szándékukat, de még mindannyian az LMP tagjai. Az fel sem vetődött, hogy lemondjanak a mandátumukról" - mondta Püspöki Gábor, a frakció sajtófőnöke, aki megjegyezte: álláspontjuk szerint a Fővárosi Közgyűlés hatályos szervezeti és működési szabályzata alapján minden mehet tovább, csak új névvel. 

"Nem lehet, hogy egy névváltoztatással 'letudják' az ügyet" - mondta a Magyar Nemzet érdeklődésére Tarlós István (Fidesz–KDNP) főpolgármester. Mint kifejtette, amíg a jogi helyzet nem tisztázódik, függetlennek kell tekinteniük a képviselőcsoport tagjait, rájuk ugyanis egyetlenegy választópolgár sem szavazott. A voksokat és az abból eredő mandátumokat a Fővárosi Közgyűlésbe jutott pártok kapták - mondta. 

A városvezetés sürgősen megvizsgálja a közgyűlés hatályos szervezeti és működési szabályzatát, és ha szükséges, kezdeményezik a módosítását - szögezte le Tarlós. A főpolgármester a fővárosi képviselőcsoport jövőjéről szólva úgy fogalmazott: nem szeretne "embertelenül" eljárni.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?