A Jobbik a Várat és a Városligetet is a Fővárosnak adná

A Fővárosi Közgyűlésen ma megvitatják azt a tervezetet, amely a XIII. kerülettől elvenné és a Fővárosnak adná a Margitszigetet. Az ülés előtt jobbikos és PM-es képviselők fejtették ki a véleményüket a felvetésről.

  • MTI MTI
A Jobbik a Várat és a Városligetet is a Fővárosnak adná

A Párbeszéd Magyarországért (PM) fővárosi politikusai szerint nincs sem jogi sem egyéb indok arra, hogy a főváros közvetlen irányítása alá kerüljön a Margitsziget. A PM emellett úgy véli, a BKV reklámszerződési pályázatát úgy írták ki, hogy azon nagyon kevés cég tud indulni.

Kaltenbach Jenő fővárosi képviselő, a PM politikusa a Margitszigetről szóló, a parlament által tárgyalt előterjesztéssel kapcsolatban azt mondta, "tipikus Fidesz-akcióról van szó", amelynek indoklása szerinte nevetséges. 

Úgy vélte, hogy a Margitsziget esetében hangoztatott indok - a terület idegenforgalmilag kiemelt fontossága - alapján el lehetne venni a Várat az első kerülettől, vagy a Kossuth teret az ötödiktől.

A Jobbik fővárosi frakciója viszont támogatja azt a parlamenti előterjesztést, amely a Margitsziget fővárosi kezelésbe vételéről szól.

Losonczy Pál képviselő a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt tartott sajtótájékoztatóján elmondta, a közvetlen fővárosi irányítással a fejlesztések során ki tudják kerülni a kerületi bürokráciát.

Hozzátette: nem ördögtől való, hogy a város több, turisztikailag kiemelt pontja is fővárosi kezelésbe kerüljön, így a Vár, vagy a Városliget. Utóbbit Budapest egyik szégyenfoltjának nevezte. A Hajógyári-szigettel kapcsolatban elmondta: felszólítják a kormányt, hogy kezdjen tárgyalásokat az izraeli tulajdonosokkal a visszavásárlásról, mivel a területen a válság miatt nem fejlesztettek, hanem szórakozóhelyeknek adták ki a területet, amelyeket "a börtönből irányítanak".

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.