„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Az MSZP és a DK még nem szólalt meg, az LMP vizsgálóbizottságot állítana fel, a Bajnai vezette Együtt-PM pedig hisz Hernádi Zsolt Mol-vezér ártatlanságában.
Az Index az ellenzéki pártokat kérdezte a Hernádi Zsolt Mol-vezérre kiadott nemzetközi körözésről, hogy ki kellene-e adni Horvátországnak és hogy hogyan reagálnak a kormány közleményére, az INA-részvények esetleges eladására vonatkozó utasításra, valamint a "Molt és Magyarországot ért sérelmek" miatti polgári és büntetőjogi lépések esetleges megtételére.
A Magyar Szocialista Párt a lapnak nem kívánt a témában nyilatkozni, a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció egyelőre nem válaszolt az Index megkeresésére.
Az LMP szerint "a zavaros ügy feltárása, az INA-részesedés megvásárlásának körülményeinek tisztázása országos érdek″, ezért a párt parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi. Szerintük "aki ezt a vizsgálóbizottságot nem támogatja, az valószínűleg simlis az ügyben".
Az Együtt-PM Szövetség azt válaszolta: hisznek Hernádi Zsolt ártatlanságában, "minden ismeretük ezt támasztja alá". (Bajnai Gordon szerda este az ATV műsorában személyesen is megismételte az előbbi mondatot.)
"Amennyiben beigazolódik az, hogy a horvát kormány a szokásos gazdasági eszközökön túl nyomást gyakorol Magyarországra, akkor a magyar kormány helyesen teszi, ha maga is kész politikai válaszok megfogalmazására" – írták.
Hernádi ellen kedden adtak ki európai elfogatóparancsot és Interpol-körözést, miután Magyarország visszautasította, hogy horvátországi meghallgatásra szóló gyanúsítotti idézést nyújtson át neki.
A magyar kormány szerdán bejelentette, polgári és büntetőjogi lépéseket fontolgat a Mol–INA-ügyben, valamint az INA-részvények eladásának megfontolására kérte fel a Molt, illetve arról is döntöttek, hogy lemondják Martonyi János külügyminiszter dubrovniki útját.
A horvát kormány nem kívánta kommentálni szerdán a magyar kormány azon lépéseit, amelyekkel a Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgatója ellen kiadott elfogatóparancsra reagált, és azt sem, hogy Budapest adott esetben megfontolná az INA-részvények eladását. A Hina hírügynökség jelentése szerint a horvát kormány egyik lépést sem kívánta minősíteni, csak annyit mondtak, nincs befolyásuk az igazságszolgáltatási szervekre.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.