Sűrűbben jár holnaptól a szentendrei HÉV, itt a menetrend

Péntek reggeltől 5-6 percenként jár a HÉV Békásmegyer és a Batthyány tér között 8 és 9 óra között, délután és kora este pedig 7-8 percre csökkentik a követési időt. Hétfőtől hosszabbak lesznek a csúcsidőszakok, és a szokottnál több kocsiból áll majd a szerelvények egy része.

  • hvg.hu hvg.hu
Sűrűbben jár holnaptól a szentendrei HÉV, itt a menetrend

A szentendrei HÉV sűrítése része annak az intézkedési tervnek, amelyet Tarlós István főpolgármester jelentett be október 4-én. Ennek lényege, hogy próbálják csökkenteni a torlódást a főváros útjain, amely egyebek mellett az 1-es villamos pályájának felújítása miatt alakult ki.

A H5-ös HÉV sűrítése a hétköznap reggeli és délelőtti időszakot, valamint a kora esti csúcsidőszakot érinti, ezen felül napközben nagyobb befogadóképességű, hat kocsiból álló szerelvényeket is indítanak – olvasható a BKK csütörtöki közleményében.

Péntek reggeltől rendkívüli menetrendet vezetnek be ezen a vonalon. Reggel 8 és 9 óra között Békásmegyer és Batthyány tér között az eddigi 7-8 perc helyett 5-6 percenként közlekednek a vonatok, a délutáni illetve kora esti időszakban 19 óra körül ugyanezen a szakaszon szintén gyakrabban, 10 helyett 7-8 percenként követik egymást a szerelvények.

A Batthyány tér és Szentendre között közlekedő vonatok változatlan időpontokban indulnak, de irányonként két további járat lesz: hétköznapokon 9 óra 16-kor és 18 óra 06-kor Szentendréről, valamint 10 óra 13-kor és 18 óra 55-kor a Batthyány térről.

Október 14-étől, hétfőtől hosszabb ideig tart a csúcsidőszak a szentendrei HÉV vonalán. Nagyjából reggel 9 óráig 5 percenként, azután pedig 9 óra 45-ig 7-8 percenként indulnak a vonatok.

A mostaninál fél órával tovább, egészen délelőtt háromnegyed 11-ig minden vonat hat kocsiból áll majd.

A délutáni csúcsidőszak is fél órával tovább tart egészen 18 óra 47-ig, eddig a vonatok 6 percenként követik egymást, majd 19 óra 18-ig 7-8 percenként.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?