szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Nemcsak az állítólagos szkinhedmúlt jelent foltot a szocialista Molnár Zsolt pályáján, hanem kampányfőnökként is túl sok engedményt tett a Fidesznek, nem támogatta például, hogy Rogán Antalt vagyonnyilatkozata miatt támadta a baloldali szövetség április 6-a előtt – írja az Index.

Molnár Zsolton múlott, hogy a baloldali pártok közös kampánystábja nem tudott ráállni a Rogán Antal elleni negatív kampányra – állítja péntek reggeli cikkében az Index. A hírportál szerint a szocialisták – kedden szkinhedmúlttal meggyanúsított – kampányfőnöke a „gyűlöletkampány” ellen érvelt, és nem engedte, hogy az MSZP rácsatlakozzon az Együtt-PM és a DK által felpörgetett ügyre.

Ron Werbert is lenyomta Rogán-ügyben?

Az Index szerint Ron Werber, az MSZP kampánytanácsadója azt javasolta, hogy a Fidesz 106 egyéni jelöltjéről minél több kompromittáló anyagot gyűjtsön össze, és a választókerületekben lőjék a kormánypártot – ahogy erről a kampánystratégiájáról a hvg.hu idén januárban beszámolt. Ám az Index szerint Molnár Zsolt kampányfőnök és a fővárosi MSZP-sek egy része azonban nem támogatta a „gyűlöletkampányt″, azt hagyják legfeljebb a DK-ra, vagy az Együtt-PM-re (az utóbbi párthoz tartozó Juhász Péter indított támadást Rogán Antal ellen a rosszul, hiányosan kitöltött vagyonnyilatkozatai miatt az V. kerületi DK-s jelölt kampányát segítve).

Molnár a múltját magyarázza a parlamentben
hvg.hu

A hírportált azt írta, a baloldal március 21-én nyomdába küldött egy szórólaptervet Rogán ingatlanügyéről, de a Fidesz frakcióvezetője váratlanul módosította parlamenti vagyonnyilatkozatát. Kézírásos magyarázatából az derült ki, hogy hivatalosan nem 50, hanem 100 százalékban az ő tulajdona egy 140 négyzetméteres lakásnak. Az Index szerint mind a Fideszben, mind az MSZP-ben azt feltételezik, hogy Rogán az MSZP-s kampánystábból kaphatott figyelmeztetést a készülő akcióról. A híprotál bemutatott egy birtokába került levelezést is, melyben az látszik, hogy a DK és az Együtt-PM kampányszakemberei a Rogán-ügyről egyeztettek április 1-jén, és még az MSZP-s sajtófönök is támogatta akkor az ügyet. Ám később a szocilalisták az Index szerint lefaroltak a Rogán-ügyről.

Ez körülbelül annyira igaz, mint a szkinhedmúlt – ezt mondta Molnár az Indexen megjelent feltételezésekről a hírportálnak. Szerinte nincs abban a helyzetben, hogy „bármit fékezzen″, ezek szerinte csak városi legendák. Azt mondta, nem ismeri Rogán Antalt, vele a parlamenten kívül soha nem találkozott.

A Magyar Nemzet kedden közölte azt a 168 Óra című hetilap által publikált fotót, amelyen Molnár is szerepel. A fotó 1992. október 23-án készült a Kossuth téren, amikor a hetilap szerint szkinhedek fütyülték ki Göncz Árpád köztársasági elnököt, aki ezért nem tudta megtartani ünnepi beszédét. Molnár fejére húzott kapucniban látható – ahogy a szkinhedek akkoriban öltözködtek –, amit azzal magyarázott, hogy ónos eső esett. Később az is kiderült a köztévé archív felvételéről, hogy Molnár a többi – bomberdzsekit, kapucnis pulcsit viselő, árpádsávos zászlót lobogtató – fiatallal együtt a Kossuth térről átment a szomszédos Szabadság térre, ahol a köztévé vezetése ellen tüntettek. A felvételen látszik és hallatszik, ahogy a kapucnit viselő Molnár Zsolt együtt skandált a tömeggel.

A hvg.hu-nak szerdán több volt osztálytársa (a politikus 1993-ban érettségizett – a szerk.) azt mondta, az 1990-es években Molnár jobboldali eszméket vallott, egyikük pedig úgy emlékezett, hogy a politikus kamaszként az antiszemita eszméiről ismert Csurka István híve volt, legalább is bevitte az iskolába az író-politikus hírhedt, nagy botrányt kavart 1992-es röpiratát. Molnár ezt tagadta, és azt állította, budai gyerekként konzervatív nevelést kapott, akkoriban keresztényszociális elveket vallott. Korábban pedig kiderült, a 2002-es önkormányzati kampányban a Fidesz-MDF delegáltja volt a választások tisztaságát felügyelő választási bizottságban. Mint a hvg.hu megírta, ebben az időszakban már a szocialista Horváth Csabának is dolgozott (2004-ben pedig be is lépett az MSZP-be), tehát volt egy időszak, amikor egyszerre segített a Fidesznek és a szocialistáknak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kósa András - M. László Ferenc Itthon

Csurkától a Fideszen át az MSZP-ig – Molnár Zsolt pályája

Nem volt szkinhed, de jobboldali, esetenként szélsőséges nézeteket vallott – így emlékeznek osztálytársai a kamasz Molnár Zsoltra. Az MSZP-s politikus 2002-ben még a Fidesznek dolgozott, ám a szocialisták választási győzelme után a baloldalon futott be politikai karriert. Az eddigi nyilatkozatait összevetve, 2002-ben volt egy olyan időszak, amikor egyszerre dolgozott a Fidesznek és az MSZP-nek. A szocialista kampányfőnök politikai pályaíve. Molnár Zsolt azt mondta, keresztényszociális elveket vallott, szélsőséges eszméket sosem támogatott.