Gulyás szerint békepártiság jele, hogy az USA rakétákat küld Ukrajnának - élőben a kormányinfóról
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Részben bűncselekmény hiányában, részben bizonyítottság hiányában megszüntette az ügyészség a nyomozást hamis tanúzás ügyében a móri bankrablás egykori koronatanúja ellen.
Megszüntette a hamis tanúzás és más bűncselekmények miatt indított nyomozást a Budapesti Nyomozó Ügyészség a móri gyilkossági ügy egykori koronatanúja ellen - közölte Bagoly Bettina, az ügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
A 2002 májusában nyolc áldozatot követelő móri bankrablás ügyében az Országos Rendőr-főkapitányság korábban 25 millió forintot fizetett ki nyomravezetői díjként K. Attilának, aki a Kaiser Ede és Hajdú László ellen folyó per vádlottja és egyúttal koronatanúja is volt, ugyanis a bankrablással kapcsolatban terhelő vallomást tett két társára. Kaiser már megkezdte tényleges életfogytiglani szabadságvesztésének letöltését, amikor előkerültek a valódi elkövetőkhöz köthető fegyverek, és kiderült, hogy Kaisernek és Hajdúnak nincs köze a móri mészárláshoz. Az azóta is rekordösszegűnek számító nyomravezetői díjat azonban nem kérte vissza a rendőrség.
A PestiSrácok.hu szerdán azt írta: Hajdú László 2012 júniusában tett feljelentést hamis tanúzás miatt.
Bagoly Bettina arról tájékoztatott, hogy az ügyészség a hamis tanúzás ügyében "részben bűncselekmény hiányában, részben bizonyítottság hiányában döntött a nyomozás megszüntetése felől. Ennek indoka egyrészt, hogy a tanúk különböző körülményekből következtettek arra, hogy H. László lehet a móri bűncselekmény egyik elkövetője, a szubjektív következtetések azonban nem lehetnek alkalmasak hamis tanúzás megállapítására. A tanúk vallomásának azon része pedig, miszerint H. László elismerte nekik a bűncselekmény elkövetését, az egymásnak ellentmondó vallomások alapján nem igazolható és nem is cáfolható."
Az ügyészség K. Attila esetében a hamis vád ügyét is vizsgálta - írta a szóvivő. A móri ügy egykori koronatanújának "nyomozó hatósággal közölt állításai valósak voltak, mindössze az azokból levont következtetései voltak tévesek", az elkövető(k) személyéről csak feltételezéseit mondta el - tette hozzá.
A valódi elkövetőkhöz köthető fegyvereket Szebenyi István találta meg és szolgáltatta be a rendőrségnek. Ezek és más bizonyítékok, információk alapján 2007-ben fogták el a két tettest. A feltételezések szerint a gyilkosságok zömét elkövető Nagy László még a büntetőper előtt egy büntetés-végrehajtási intézetben öngyilkos lett. Weiszdorn Róbertet jogerősen életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték, leghamarabb 40 év múlva engedhető feltételes szabadságra.
Szebenyi Istvánnak a Fővárosi Törvényszék szerdai, jogerős döntése értelmében nem jár a nyomravezetői díj.
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.