szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

"Szabad a csók!" néven indít akciót az Amnesty International Magyarország, melyhez bárki csatlakozhat, aki meg akarja mutatni, hogy "nem vág jó képet" a homo- és transzfóbiához.

A DDB Budapest reklámügynökség egy különleges weboldalt fejlesztett az Amnesty International Magyarország emberi jogi szervezet számára, amelynek segítségével október 11-ig, az Előbújás Napjáig (International Coming Out Day) 365 csókot szeretnének összegyűjteni, hogy megmutassák: az év minden napján ki kell állni az előítéletek és a megbélyegzés ellen. A Coming Out Day felhívja a figyelmet az előbújás fontosságára, arra, hogy mindenki bátran és büszkén vállalhassa önmagát.

„Rendhagyó kezdeményezésünkkel az LMBTI emberek jogegyenlőségéért folytatott küzdelmet szeretnénk elősegíteni. A 19. Budapest Pride szlogenjével azonosulva azt igyekszünk elérni, hogy a mindennapokban, az év 365 napján érvényesüljön a homofóbia és transzfóbia elleni határozott kiállás” – nyilatkozta Jeney Orsolya, az Amnesty International Magyarország igazgatója. „Csatlakozásra buzdítunk mindenkit. Mutassuk meg együtt, hogy szeretni emberi jog" - tette hozzá.

„Fontosnak éreztük, hogy egy olyan ötlettel segítsük ezt az ügyet, amely nem csak felhívja a figyelmet a problémára, hanem aktív részvételre is bírja az embereket. Reméljük sokan csatlakoznak majd a „Szabad a csók” kezdeményezéshez és láthatunk majd csókot néhány nevesebb személyiségtől is” – mondta Tordai Péter a DDB Budapest vezető kreatív igazgatója.

A kezdeményezéshez a http://www.szabadacsok.hu/ weboldalon egy csücsörítős, profilból fotózott fénykép készítésével vagy feltöltésével lehet csatlakozni. Az elkészült képeket a rendszer véletlenszerűen úgy párosítja össze, hogy azonos neműek kerüljenek egymás mellé, mintha megcsókolnák egymást. A csatlakozók ezzel a virtuális csókkal demonstrálhatják a “Szabad a csók!” kezdeményezés melletti szimpátiájukat.

Az Amnesty International 2009 óta kampányol Magyarországon a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és interszexuális (LMBTI) emberek jogegyenlőségéért, és az őket érő hátrányos megkülönböztetés ellen. Fellép a jogaikat sértő törvények ellen, és felvonulásaik támogatásával küzd a véleménynyilvánítási és gyülekezési jogaikért. 2014 óta a szervezet kiemelt figyelmet fordít a transzneműek- és interszexuálisok jogaira.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!