Tényleg bevásárlókocsiban szállítják a gyerekeket egy kórházban

A szegedi gyerekklinikán nem használhatóak a felnőtt ágyak, a speciális gyerekszállító eszközök alig vannak forgalomban, ezért fertőtlenített bevásárlókocsikban tolják át a kisgyerekeket egyik épületrészből a másikba.

  • hvg.hu hvg.hu
Tényleg bevásárlókocsiban szállítják a gyerekeket egy kórházban

Miután napokig keringett a Facebookon egy fotó, amely egy bevásárlókocsiban berendezett kórházi gyerekágyat ábrázolt, a szegedi Délmagyar megkérdezte a helyi klinikát, hogy valóban bevásárlókocsikat használnak-e ágyként a gyermekklinikán.

Délmagyar

Facskó Andrea, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ megbízott elnöke a lapnak azt mondta, a 0-5 év közti gyerekeket épületen belül már jó ideje ilyen kocsikban szállítják, mert bár az intézmények közötti szállítás már megoldott, ha az egyik épületrészből a másikba kell vinni a beteg gyerekeket kivizsgálásra, az komoly gondot okoz. "Sokáig kézben cipelték az altatott vagy más miatt hordozásra szoruló kicsiket – ez a megoldás annál jóval biztonságosabb" – közölte.

Facskó Andrea hozzátette, a gyermekklinikán nem használhatók a felnőtt hordágyak, mert nem praktikus a kicsiknek és nem férnek át a gyerekklinika ajtajain, speciális gyermekszállító eszköz viszont alig van forgalomban, ami pedig kapható, nagyon drága. 

A klinika megbízott elnöke azt mondta, ez a hordozóeszköz természetesen megfelel a kórházhigiénés szabályoknak, ugyanis tisztítva, fertőtlenítve van, és ugyanúgy cserélik az ágyneműt és a fejtartót a belehelyezett matracon, mint a kórházi ágyak esetében.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.