Pécsett gyűltek össze március 15. alkalmából a legismertebb civil ellenzéki megmondóemberek, ami miatt a város főtere mintegy kétharmadáig telt meg, azaz becslések szerint 800-1200 embert jelenthetett. A téren feltűnően sok volt a fiatal és az egyetemista.
A beszédek sorát Konok Péter történész nyitotta, aki szerint ma Petőfit elvinnék a rendőrök, Pelikán elvtárs pedig otthon érezné magát a jelenlegi légkörben. „Milyen ország az, ahol szegénység elleni harc annyit jelent, hogy megtiltják a szegény szó használatát, míg a családi erőszak elleni küzdelem abban merül ki, hogy nem beszélnek róla?” - tette fel a kérdést Konok, aki beszédét azzal zárta, hogy a mostani hatalmat el kell takarítani, vele nem lehetséges a kiegyezés.
Majtényi László volt ombudsman beszédének központi motívuma, a Bibó Istvántól kölcsönvett dúvad-állam fogalma volt, amely embereket kihasználó rendszerét szerinte a Fidesz építette ki az elmúlt években. Majtényi szerint a NER-ből ki kell lépni, az ellenzék nem fogadhatja el a jelenlegi rendszer kereteit. A jogász a baloldali ellenzéknek is üzent: mint mondta, a harmadik köztársaság nem a jogi rendszere, hanem züllöttsége miatt bukott el, akkor lehetséges Magyarország újjáépítése, ha ezt a züllöttséget meghaladjuk.

„Hogyan lehet, hogy egymás után választják meg az emberek a különböző népellenes kormányokat?” - kérdezte Tamás Gáspár Miklós, felidézve, hogy március elsejétől 11 szociális juttatást szüntetett meg a kormány, illetve ezeket az önkormányzatok hatáskörébe utalta, amelyeknek vagy van erre pénze, vagy nincs. Ebből újfent falvak elnéptelenedése fog bekövetkezni és a szegények, vagy a budapesti nyomornegyedek lakosságát fogják növelni, vagy külföldre mennek. És még mielőtt a Fidesznél is rosszabb Jobbik kormány jönne, meg kell állni és el kell gondolkodni hogyan tudja a nép átvenni a kormányzást vér nélkül, hangsúlyozta a filozófus.
A legnagyobb ovációt Rogán Antal ősellensége, Juhász Péter aratta, akinek. Bemelegítésképpen az Együtt alelnöke azzal kezdte, hogy a mostani kormány minden idők legkorruptabb kormánya, amelyet semmiféle eszme nem tart össze a lopás vágyán kívül, ám most nem erről kíván beszélni. Az ország kiürül, legyen szó akár a kisfalvakról, akár Pécsről, akár Budapestről, hangsúlyozta Juhász, és bár ő megérti azokat, akik dobbantottak az országból, most ő dobbant: mi maradunk. „Nincs más dolgunk, mint szerveződni, és elhinni, hogy a Fidesz nem megállíthatatlan” - mondta Juhász, aki szerint nem szabad egy párttól várni a megoldást: ugyanúgy szükség van a jobboldaliakra, mint a baloldaliakra ahhoz, hogy új ország szülessen.
Juhász mellett egy művészeti alkotás, Tiborc, a lámpagyújtogató szobra aratta a legnagyobb sikert; a lámpavasra helyezett szobor Orbán Ráhel férjének üzleti sikereit örökíti meg, amely részeként Pécs hitelből fizeti a közvilágítás korszerűsítés milliárdos költségeit. Retorzió nélkül le lehet önteni liszttel, és a lehetőséggel több tüntető is élt.
A beszédek végén nyílt fórum keretében beszélhették ki a közállapotokat a résztvevők, erre azonban már csupán mintegy 100-an voltak kíváncsiak.