Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A kormány által a bevándorlásról kezdeményezett nemzeti konzultációról tudósít csütörtöki számában a Financial Times.
A bevándorlásról szóló nemzeti konzultációval kapcsolatban a Financial Times budapesti tudósítója ismertetett néhányat a választókhoz intézett kérdések közül és felidézte, hogy liberális EP-képviselők a héten kemény bírálatot fogalmaztak meg a kezdeményezéssel szemben.
"A levél aláhúzza Orbán Viktor egyre inkább bevándorlóellenes retorikáját" - írta a lap, miközben a beszámoló szerint az uniós vezetők a migrációs szabályok felülvizsgálatára törekednek, miután Afrikából és a Közel-Keletről százezrek menekülnek Európa irányába az instabilitás elől.
A lap elemzőkre hivatkozva azt írta, hogy a kérdőív nem felel meg az objektivitás követelményének, és a felmérés helyett inkább manipulálhatja a közvéleményt. Scott Blinder, a Massachusetts-i Egyetem politológiatanára rendkívül kiegyensúlyozatlannak nevezi a kérdéssort.
A tudósító megjegyezte, hogy a miniszterelnök egyre gyakrabban beszél a bevándorlók jelentette fenyegetésről, ahogy szeretné kordában tartani a Jobbik erősödését, valamint, hogy Magyarországon megugrott a menedékkérők száma, több mint 20 ezer koszovói lépte át a szerb-magyar határt, de többségük Ausztriába és Németországba utazott tovább.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.