Hivatalosan is bejelentették az új egészségügyi államtitkárt

Ónodi-Szűcs Zoltán, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ eddigi főigazgatója lett Zombor Gábor utódja. Kinevezését még Áder Jánosnak is alá kell írnia.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Hivatalosan is bejelentették az új egészségügyi államtitkárt

Bár két hete már a kormányközeli Magyar Idők megírta, hogy Ónodi-Szűcs Zoltán lesz az új egészségügyért felelős államtitkár, amit egyébként az érintett sem cáfolt azóta sem, ma ünnepélyes keretek között Balog Zoltán miniszter is bejelentette.

Nava.hu

Ónodi-Szűcs Zoltán – aki eddig az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója volt – a sajtótájékoztatón azt mondta, az a legfontosabb, hogy az egészségügy ne az intézmények érdekeit, hanem a lakosság igényeit szolgálja.

Ónodi-Szűcs kinevezéséről a múlt heti HVG is írt Rendezői változat című cikkében. A hetilap forrásai szerint személyében kipróbált szakembert neveznek ki az ágazat élére. A HVG-nek az akkor még leendő államtitkár azt mondta, a korábbinál is nyíltabb kommunikációt szeretne az egészségügyben. Szerinte Orbán Viktor miniszterelnök értelmes célokra politikai és pénzügyi támogatást is hajlandó lesz adni, bár ennek nincs nyoma a költségvetés három évre szóló előrejelzésében. Mindenesetre kulcskérdés lesz, hogy az új államtitkár mennyire kap szabad kezet munkatársai megválasztásában.

Az új államtitkár kinevezését a miniszterelnök már aláírta, a kinevezési okmány a köztársasági elnök szignójára vár.

Az Emmi előző egészségügyi államtitkára, Zombor Gábor személyes és családi okokra hivatkozva augusztus végén jelentette be lemondását.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?