szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Budapesti Közlekedési Központ szerint a szabályoknak megfelelően jártak el jegyellenőreik múlt vasárnap, amikor a 3-as metrón kifogásolták az egyik utas bérletét. Közölték azt is, hogy a rendőröket nem az ellenőrök, hanem az utas és az édesanyja hívta ki. Késő estig ültek bent mindannyian a IX. kerületi rendőrkapitányságon. Az utas, egy fiatal orvos az édesanyja beszámolója szerint a haldokló nagyapjához sietett aznap injekciót beadni.

Kedden a DK-s Gy. Németh Erzsébet sajtótájékoztatóján hozta fel példaként az esetet, amikor azt kérdezte Tarlós István főpolgármestertől: "ártalmatlanok megfélemlítésével" járó pénzbehajtásra törekednek-e a BKV-ellenőrök a társaság költségeinek előteremtése érdekében.

A fővárosi politikus szerint az ellenőrök "bérlethamisítás vádjával" ártatlanul rabosíttattak a rendőrökkel egy fiatal orvosnőt, aki haldokló édesapjához sietett vasárnap. Gy. Németh Erzsébet jelezte: a sértettől felhatalmazást kaptak arra, hogy azonnali vizsgálatot kezdeményezzenek a BKK vezérigazgatójánál, emellett a DK a történtek tisztázása érdekében parlamenti írásbeli kérdéssel fordul Pintér Sándor belügyminiszterhez. Az ellenzéki párt elvárja a főpolgármestertől, hogy az esetet kérje számon Pető Györgyön, a Fővárosi Biztonsági Iroda vezetőjén – tette hozzá.

A bérletet már nem tudja vizsgálni a BKK, mert a rendőröknél van

A BKK-nál az ügyben haladéktalanul vizsgálatot indítottak – reagáltak kedden délután.

Vasárnap a 3-as metró Kálvin téri állomásánál az egyik hölgy bérletét több ellenőr is hamisnak vélte. Az ellenőrök tájékoztatták az utast a problémáról, majd ismertették vele a pótdíjjal kapcsolatos tudnivalókat. Az utas először átadta a személyazonosító igazolványát, végül mégis megtagadta a pótdíjazásról készített jegyzőkönyv aláírását. Ezután a helyszínre hívta az édesanyját, aki értesítette a rendőrséget.

Az ügy valamennyi érintettjét a IX. kerületi Rendőrkapitányságra vitték. A jegyellenőrök csak este fél 11 körül hagyhatták el a kapitányságot, de már az eset napján beszámoltak a történtekről felettesüknek – olvasható a BKK közleményében.

A BKK szerint az ellenőröknek nem volt szükségük rendőrre az utas igazoltatásához, a rendőrség bevonását a hölgy hozzátartozója kérte, "ő maga hívta helyszínre a járőröket, akik végül eljárást kezdeményeztek".

A bérletszelvény már nincs a BKK-nál, mert a rendőrség lefoglalta azt, ezért a BKK egyelőre nem tud további szakértői vizsgálatot végezni az eredetiségre vonatkozóan – írták még a közleményben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!