„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A DK szerint a kormány nem csak a magyar adófizetőknek okoz jelentős anyagi kárt a telekomos minisztériumi szerződések felmondásával, hanem megsért számos közbeszerzésre vonatkozó uniós irányelvet is. A párt ezért az Európai Bizottsághoz fordul.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Európai Bizottsághoz (EB) fordul, miután kormány arra utasította a minisztériumokat és azok háttérintézményeit, hogy mondják fel a Magyar Telekommal fennálló mobilinternet-szerződéseiket. Az ellenzéki párt ezt a lépést közpénzből folytatott kormányzati véleményterrornak értékeli.
Molnár Csaba, a párt ügyvezető alelnöke, európai parlamenti képviselő pénteken, az MTI-hez eljuttatott közleményében úgy értékelt: a kormány azt kívánta ezzel a döntéssel megbosszulni, hogy a cég felbontotta szponzori szerződését a nők egyenlő jogait tagadó Kovács Ákos zenésszel. Közölte: a DK szerint a kormány nem csak a magyar adófizetőknek okoz jelentős anyagi kárt a szerződések felmondásával, hanem megsért számos közbeszerzésre vonatkozó uniós irányelvet is.
Az ellenzéki politikus szerint a kormánynak természetesen semmi köze nincs ahhoz, hogy egy magánvállalat felbontja a támogatói szerződését egy magánszeméllyel.
A kormány - miközben véleménydiktatúrát kiált - a legsúlyosabb véleménydiktatúrát követi el az adófizetők pénzén egy magánvállalat ellen, mert az nem kívánja támogatni a ma már kormányzati harsonaként funkcionáló zenészt - fogalmazott.
Molnár Csaba ezt üzenetnek tartja minden cégnek és állampolgárnak, vagyis aki nem ért egyet a Fidesz véleményével, azt a kormány teljes közjogi hatalmával fogja megbüntetni.
Mint arról beszámoltunk: Ákos az Echo Tv-ben arról beszélt, hogy a nőknek "nem az a dolguk, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak", hanem "mondjuk a női princípiumot beteljesíteni, nem? Hogy mondjuk, valakihez tartozni. Valakinek gyereket szülni. Anyának lenni". A nyilatkozat után nem sokkal a Magyar Telekom felbontotta a támogatói szerződést Ákossal, erre pedig a kormány úgy reagált, hogy utasította a minisztériumokat, hogy mondják fel telekomos mobilnetes szerződéseiket.
A Demokratikus Koalíció csütörtökön bejelentette: hatalommal való visszaélés miatt büntetőfeljelentést tesz az ellen, aki aláírta a Magyar Telekom Zrt-vel történt szerződésbontásról szóló a kormányhatározatot.
Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter a TV2 Mokkában azt mondta: az alaptörvény szólásszabadsággal kapcsolatos passzusait sértette meg a Magyar Telekom, amikor szerződést bontott Ákossal. Rétvári Bence, az Emmi államtitkára korábban viszont egy másik csatornán azt mondta, a kormány lépése független Ákostól.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.