Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Sovány vigasz: 2010 előtt jobb volt tanítani

A magyar pártoknak megingathatatlan meggyőződésük, hogy az oktatás problémáit egymásnak feleselgető közleményekkel kell megoldani.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
Sovány vigasz: 2010 előtt jobb volt tanítani

A Fidesz tegnapi parádés közleményére az MSZP válaszolt. Így:

 

„Ma már minden pedagógus tudja:

Hazudhat bármit a Fidesz, ma már minden pedagógus tudja, hogy 2010 előtt jobb volt tanítani.

A Fidesznek ugyanis nem a gyerekek a fontosak, hanem a KLIK-en keresztül történő lopás, a tanárok megalázása, és az, hogy a mai diákokból egy alacsony műveltségű manipulálható nemzedék váljon.

Az államosított közoktatás megbukott anyagilag, hiszen a Fidesz csak 549 milliárd forintot szán a KLIK-re, míg 2010-ig az MSZP-kormány 700 milliárd forintot költött a közoktatásra.

Az államosított közoktatás szakmailag is megbukott, mivel a magyar diákok teljesítménye az Orbán-kormány alatt katasztrofálisan leromlott. A 2012-es legutolsó PISA felmérésen a magyar diákok mindenből rontottak a 2009-es teljesítményükhöz képest. A digitális szövegértésben a magyar diákok jelenleg Európában az utolsók.

Az MSZP kormányzása alatt a magyar tanulók szövegértése elérte az OECD-országok átlagteljesítményét.

Az államosított közoktatás szervezetileg is megbukott, mivel a KLIK létrehozása hatalmas tévedés volt. A központosított irányítás megbénítja az iskolákat, a KLIK tankerületi helytartói a félelem és a gyanakvás légkörét viszik a tanári szobákba.

Az MSZP kormányzása alatt az iskolák önállóan dönthettek szakmai kérdésekről, saját gazdálkodásukról. Az MSZP hagyta az iskolákat tanítani. A MSZP tudta, hogy a tanárok jól képzett, felnőtt szakemberek, akiknek semmi szükségük komisszárokra.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.