Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Boldvai László szocialista politikus, aki felesége révén érintett a világszintű offshore-botrányban kedden közölte Tóbiás József pártelnökkel, hogy felfüggeszti párttagságát.
Kilép az MSZP-ből Boldvai László egykori pénztárnok, aki a felesége nevén levő cég miatt keveredett az offshore-botrányba – írja az Index, amely úgy tudja, Boldvai elismerte Tóbiás József pártelnöknek, hogy igaz a nyilvánosságra került információ a cégről, ezért felfüggeszti a tagságát, és áll minden vizsgálat elé.
Mint arról beszámoltunk, Boldvai László salgótarjáni MSZP-s politikus pedagógus felesége is szerepel a valaha volt legnagyobb iratkiszivárogtatási, offshore-hálózatokat lebuktató panamai botrányban, ugyanis a nő még 2012-ben lett tulajdonosa egy sok százmilliós pénzmozgásokat produkáló Szamoa-szigeteki cégnek.
Az MSZP-t kellemtelenül érintette a mostani botrány, a pártelnök ugyanis épp nemrég fontos megbízást adott Boldvainak a párt gazdálkodásával kapcsolatban, több forrás szerint is tavaly év vége óta Katona Tamás pártigazgató mellett "tevékenykedett", és a párt gazdálkodásával és adósságrendezésével foglalkozik.
Boldvai 2014-ig volt parlamenti képviselő, a választókerületét nem tudta megnyerni, és listáról sem jutott be a parlamentbe. A Nógrád megyei elnöki posztját azonban meg tudta tartani, így a helyi befolyása megmaradt. Az országos pártügyekhez azonban csak pár hónappal ezelőtt tért vissza.
Az Index kitér arra, hogy Boldvai László szinte egész életét a politikában töltötte, csak 1985 és 1990 között volt a Salgótarjáni Kohászati Üzem külkereskedője, így a képviselői fizetések nem magyarázzák a politikus vagyonnyilatkozataiban szereplő ingatlanokat. 2006-ban a képviselő például majdnem 60 milliós pénzbeli vagyonnal rendelkezett, ami mellé 3 ingatlan is társult, 2007-ben pedig egy ezer négyzetméteres alapterületű luxusvilla építésébe kezdett Salgótarjánban.
A nemzetközi offshore-botránynak van egy fideszes érintettje is, egy volt képviselő, Horváth Zsolt, akitől a párt már elhatárolódott.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.