Az őszi ülésszakban saját kezdeményezései is lesznek a KDNP-nek. Fontos számukra a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény módosítása, valamint a fogyasztóvédelemről szóló változtatások. A bírósági végrehajtásról szóló törvény, a szabad vasárnap és a családi csődvédelem is napirendben lesz – mondta Harrach Péter, de a válaszból nem derült ki egyértelműen, melyek lesznek a KDNP kifejezetten saját kezdeményezései.
A politikus szerint nem meglepő, hogy egyelőre csak nagyjából ötszáz ügyfele van a családi csődvédelem intézményének. Új jogintézményről van szó, most ráadásul szünetelnek a kilakoltatások, tehát az igénybevételt kényszerítő erő nincsen – fogalmazott.
A törvény jó, de a végrehajtást két ponton tudjuk javítani. Az egyik, hogy túl bonyolult és bürokratikus az a mód, ahogyan a belépést megalkották. A másik a bankok mérsékelt érdekeltsége, ezért a pénzintézeteknél jelentkező ügyfelek nem kapnak megfelelő tájékoztatást. Lesznek ősszel módosítások, így az akadályok egy része elhárulhat – ígérte az interjúban Harrach Péter.
A szabad vasárnapokkal kapcsolatban a KDNP frakcióvezetője azt mondta: ma már az a kérdés, hogyan tudjuk a boltok nyitvatartása mellett a munkavállalók helyzetét javítani. A törvényben biztosított havi egy szabad vasárnap helyett kettőt javasolnak. A másik javaslatuk az, hogy ne lehessen senkit 8 óránál többet dolgoztatni vasárnap – közölte. Azt nem tudni, mikor lehetne mindezekből törvény.
Az interjúban felvetették: sokan vetik a párt szemére, hogy csak a Fidesz kegyéből vannak a parlamentben. Harrach Péter szerint ez nem rázza meg őket, mert ismerik a tényeket. „Szavazóinkat a szövetség mögé állítottuk. Ha pedig olyan helyzet lenne, hogy önállóan kellene indulni, akkor meglenne a bejutáshoz szükséges szavazatszámunk. Jelenleg semmilyen ok és szándék nincs arra, hogy ezt a szövetséget felrúgjuk” – mondta.
Hozzátette, hogy a Fideszben sem tapasztalt szándékot a szövetség felrúgására, és szerinte „az ilyen törekvéseknek semmi esélyük nem lenne”.
Harrach Péter beszélt arról is, hogy a következő parlamenti választáson már nem indul egyéni képviselőként. „Megelégszem az öt győzelemmel, nem kívánok hatodikat", illetve a fiatalok elől nem akarja elvenni a lehetőséget – indokolta. Jelezte ugyanakkor, hogy listás képviselőként maradnak a parlamentben a következő ciklusra is.