Miközben az utóbbi hetek belpolitikai szempontból eseménydúsan alakultak, a Medián április első hetében 1200 fős mintán készült országos felmérése szerint bő egy hónap alatt alig történt változás a pártok támogatottságában. A legszembetűnőbb a Jobbik megingása: Vona Gábor pártja 2014 tavasza óta rendre 13–16 százalék közötti szavazótábort tudhatott maga mögött, februárban még (saját rekordját beállítva) 16 százalékon állt, most azonban 11 százalékra esett vissza. Eközben a népszavazási ügyben aktivizálódó MSZP az utóbbi hetekben nem tudta növelni támogatottságát. A Fidesz tehát, akárcsak az előző parlamenti ciklus közepén, jelenleg is magabiztosan vezeti a pártok erősorrendjét. Ugyanakkor a 2012 első felében az akkor kimutatott 21–26 százaléknyi Fidesz-szimpatizáns mellett a pártkötődéssel nem rendelkezők 37–44 százaléknyi tömege állt. Most ennél lényegesen kevesebben, 32 százaléknyian nem tudnak választani a pártpalettáról.

Fél évvel a harmadik Orbán-kormány hivatalba lépése után (2014 novemberére) komoly törés következett be a kormány megítélésében, és a lakosság általános közhangulatában is, azóta viszont inkább lassan javuló tendencia figyelhető meg. Igaz, a választók most sem adnának túl jó osztályzatot a kormány teljesítményére: a véleményeket százfokú skálára kivetítve a lakosság elégedettsége a választások óta egyszer sem érte el a közepes szintet jelző 50-es pontszámot. Ráadásul jelenleg is csak az emberek 37 százaléka érzi úgy, hogy az országban jó irányba mennek a dolgok, miközben másfélszer ennyien gondolják ennek az ellenkezőjét (57 százalék).

Pártok támogatottsága és a pártpreferencia nélküliek aránya (összes megkérdezett százalékban)
Medián
Bár a pártok versenyében a Fidesznek egyelőre nincs erős kihívója, a politikusok között egyre több ellenzékinek a támogatottsága növekedett valamelyest. A népszerűségi lista első tíz helyéből jelenleg hármat ellenzéki politikus foglal el: Szél Bernadett, Karácsony Gergely és Vona Gábor. Orbán Viktor az utóbbi hónapokban ismét rendre a második legkedveltebb szereplő Áder János államfő után, de a népszerűsége a választások óta már egyszer sem érte el az 50 százalékot, jelenleg 44 ponton áll.

Az Orbán-kormány teljesítményének megítélése átlagok 100 fokú skálán (0 = nagyon gyenge, 100 = nagyon jó)
Medián

Ön szerint általában véve Magyarországon jó vagy rossz irányba mennek a dolgok? (százalékban)
Medián