szerző:
Tetszett a cikk?

Csütörtökön került új kézbe a budaörsi reptér: a vagyonkezelő visszavette az állami tulajdonú ingatlant a Magyar Repülő Szövetségtől és átadta egy olyan körnek, amely már Rogánt és Habonyt is szállította helikopteren. Az átadás nem ment zökkenőmentesen, a hvg.hu úgy tudja, jogi vitába torkollt a stafétaátadó procedúra. A repülő szövetség ugyanis nem írta alá a kiebrudalásukról szóló jegyzőkönyvet.

A hvg.hu hozta nyilvánosságra csütörtök reggel, hogy a budaörsi reptér új üzemeltetője az Aeroglobe Kft. lesz ideiglenesen. A légi szállítással foglalkozó vállalkozás ugyanannak a családnak a cége, mint a Fly-Coop Kft., amely arról ismert, hogy velük utazott egy vidéki lagzira – saját állítása szerint barterben - Rogán Antal feleségével, de Habony Árpád is az ő helikopterükkel repül. A Fly-Coop és az Aeroglobe egyaránt a Jakab család - Jakab Ernő és fia, Jakab Tamás – tulajdonában és vezetésében van. Az Aeroglobe-bal közösen alapított év elején közös céget Hun-Jet néven a kormány kedvenc biztonsági cége, a Valton, ez szintén a légi bizniszben utazik.

Az átadás-átvétel dátuma csütörtök 10.30-ra volt kitűzve, de a jelenlegi üzemeltető, a Magyar Repülő Szövetség elnöke, Mészáros László már előre azt mondta, hogy számukra sok a tisztázatlan kérdés. A csütörtöki eljárás után ezt megismételte a hvg.hu-nak azzal, hogy ezért végül nem is írta alá az eljárás jegyzőkönyvét. Így jelenleg a szövetség vezetője jogilag nem tekinti átadottnak az objektumot, annak egyes részein, így az irodákban továbbra is ott vannak a tulajdonukba tartozó dolgok. Ezért a reptér értékes, műemlék épületét – amely mostanra erősen leromlott állapotú – részben lezárták Mészáros szerint.

Úgy tudjuk, az átadáson ott volt Jakab Tamás is az Aeroglobe képviseletében, valamint megjelent a vagyonkezelő illetékese egy közjegyző kíséretében. Állítólag az ingatlan állapotának rögzítése érdekében videófelvételeket kis észítettek.

A vagyonkezelő szerint jogszerűen jártak el

Az MNV azonban már korábbi cikkünkben elmondta, hogy azért voltak kénytelenek felmondani a Magyar Repülő Szövetséggel meglévő szerződésüket, mert az MRSZ nem tett eleget többek közt a fizetési kötelezettségének. Ezért szerintük teljes joggal kérik vissza tőlük az általuk kezelt ingatlant, két szervezet között peres eljárás is zajlik.

Az MNV csütörtökön közleményt adott ki a történtek után, ebben azt állítják, hogy a sportszövetség „sajnálatos módon megtagadta az együttműködést” az átadási eljárás során. Az előkészítés során több levelet is küldtek a szövetségnek „annak érdekében, hogy minden szükséges dokumentáció rendelkezésre álljon és a repteret rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban átadhassák, a szövetség akadályt írásban nem közölt, feltételt nem támasztott” – írják.

Mivel a „repülőtér zavartalan működésének biztosítása kiemelt szempont, ezért a kialakult helyzet rendezése érdekében” a vagyonkezelő – szerintük élve a jogi lehetőségekkel – az ingatlan birtokát átruházta az Aeroglobe-ra. Ezzel egyidejűleg a repülő szövetség üzemben tartási engedélyét a légügyi hatóság visszavonta.

Megerősítették egyben, hogy az Aeroglobe mától ténylegesen átvette a budaörsi reptér irányítását. Első körben 180 napra, ami alatt tendert írnak ki arra, ki legyen hosszú távon a budaörsi "ég és föld ura". 

Túry Gergely
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!