Mizsur András
Mizsur András
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Magunk sem értjük mit képzelt magáról a Népszava; mit gondolt az az újságíró, aki az Emberi Erőforrások Minisztériumától azt találta kérdezni, hogy idén miért a nagykőrösi református templomban tartották a nemzeti tanévnyitót. És mégis mit várt: hogy majd válaszol a minisztérium? Ugyan már.

Ha mindez nem lenne elég, a lap külön cikket közölt arról, hogy nem kapott választ a minisztériumtól. Kérdezzük az üldözött kormányzati vezetőkkel mélyen együttérezve: mi ebben az újdonság? Miért kell megint feleslegesen hangulatot kelteni, hergelni?

Egy haszna legalább volt a Népszava öncélú, az értünk dolgozó államférfiakat feltartó kekeckedésének: kiderült, hogy hányan dolgoznak a minisztériumok sajtóosztályain. Azaz most már tudjuk, hány alkalmazottat fizetnek a mi pénzünkön azért, hogy ne válaszoljanak kérdéseinkre.

Egyedül a Nemzetgazdasági Minisztérium nem adta ki a kért adatok; Varga Mihály tárcája aránytalan mértékű munkaerő-ráfordításra hivatkozva 16 ezer forintot kért a laptól az információért cserébe. Igen, a sajtóosztálynak aránytalan sok munka lenne megmondani, hányan dolgoznak a sajtóosztályon.

Lássuk hát a bevallott létszámokat!

  • A Belügyminisztériumnál jelenleg tízen dolgoznak a sajtóosztályon, kettővel többen, mint tavaly.
  • A Honvédelmi Minisztérium kommunikációs osztálya viszont láthatóan súlyos létszámproblémákkal küzd: Simicskó István minisztériumának tavaly még 16 sajtósa volt, idén már csak 13. Így már érthető, miért nem kaptunk választ hosszú hónapokig arra a kérdésünkre, hogy mi az HM álláspontja a szolgálati fegyverével szelfiző Novák Elődről.
  • A Miniszterelnöki Kabinetiroda is megsínylette az idei évet; tavalyhoz képest 6 fővel kevesebben dolgoznak Rogán Antal propagandaminisztériumánál, ami 26 fős létszámával még így is a második legnépesebb kommunikációs osztályát tudhatja magáénak.
  • Ugyanakkor messze a Miniszterelnöki Kabinetiroda költi legtöbbet sajtóosztályára: teljes költségvetésének 10 százalékát áldozza a sajtómunkások bérére, ez 180 millió forintot jelent évente. Összehasonlításképpen: a második legbőkezűbb HM csupán 1,7 százalékot.
  • Balog Zoltán tárcája nem panaszkodhat, a 2016-os létszám az idei évre 31-re nőtt – egy ugye majdnem három focicsapatnyi embert jelent. A stábban 28 főállású, egy részmunkaidős és két megbízási szerződéssel alkalmazott munkatárs található.
  • Nevéhez méltóan a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál létszámfejlesztést hajtottak végre; 7-ről 8-ra nőtt a Seszták Miklós tárcájánál dolgozó sajtósok száma.
  • Érdekes módon Igazságügyi Minisztérium sajtóosztályán csak hárman dolgoznak.
  • Lázár János sincs elkapatva: mindössze öt sajtósa van a Miniszterelnökségnek. Persze valahol ez érthető, hiszen minek külön sajtós, ha van Kormányinfó?
  • A Külgazdasági és Külügyminisztérium lényegében azonos létszámmal üzemel: tavaly 16-an, idén 17-en dolgoztak Szijjártó Péter keze alatt. Hiába, háborús időkben elkél a stabilitás!
  • Fazekas Sándor minisztériumánál 9 kérdéselhárító dolgozik – tavaly ugyanekkora volt a létszám.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!