Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Megosztja az érintett szervezeteket a civiltörvény eltörlését célzó népszavazási kezdeményezés – írja abcúg. Vannak, akik attól tartanak, hogy a kezdeményezés csak felerősíti a civilellenes propagandát. Az is kérdéses, hogy a civilek részt vennének-e a Momentum Mozgalom által szorgalmazott kampányban, illetve az aláírásgyűjtésben.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) még nem alakított ki végleges álláspontot a népszavazási kezdeményezésről: azaz támogatják-e azt, illetve részt vennének-e a kampányban, és ha igen, akkor milyen formában – gyűjtenének-e például aláírásokat. (A népszavazás kiírásához 200 ezer aláírásra van szükség, erre 120 napja van a Momentumnak.)
A Magyar Helsinki Bizottság sem döntött még erről, mondta el az Abcúg kérdéséről Pardavi Márta, a jogvédő szervezet társelnöke. Erről más civil szervezetekkel is egyeztetni fognak, tette hozzá. Mint elmondta, minden olyan kezdeményezésnek örülnek, ami támogatja a civiltörvény elleni küzdelmet. A népszavazás egy újabb eszköz ebben a harcban, amit nem “színez át”, hogy az ötlet egy politikai párttól érkezett, magyarázta.
Az már biztos, hogy a Transparency International Magyarország nem fog részt venni az aláírásgyűjtésben, mert sosem vesz részt politikai pártok akcióiban, szögezte le az abcúg újságírójának, Mizsur András megkeresésére Ligeti Miklós a TI jogi igazgatója. Ebben tehát eltérő álláspontot képviselnek, mint a Helsinki Bizottság.
Több olyan segélyszervezetet is megkerestek, amelyek a törvény alapján külföldről támogatott szerveznek minősülnek. Itt egyértelműbbnek tűnik a kép. Magyar Vöröskereszt válaszában például azt írta, hogy a pártatlanság és a semlegesség alapelveinek jegyében nem vállalhatnak szerepet semmi olyan kezdeményezésben, amelynek politikai vonatkozása van.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.