Egy 150 főnyi lakosságú abaúji kistelepülésen 2016 júliusában időközi polgármester és képviselő-testületi választást írtak ki, mert az előző testület feloszlatta magát. A vádlott férfi polgármesterjelöltként regisztráltatta magát, s hogy a győzelmét bebiztosítsa, egy, a faluban bejegyzett székhelyű turisztikai cég képviselőjével megállapodott abban, hogy megpróbálják befolyásolni a választás eredményét.
Felkerestek a környező településeken élő, anyagilag nehéz helyzetben lévő embereket, és rávették őket, hogy a választáson a vádlottra szavazzanak. A férfi és a nő személyesen vitte el a leendő választókat az okmányirodába, ott átjelentette őket a faluban lévő cég székhelyére, illetve egyéb, a faluban található ingatlanokba.
Azt ígérték nekik, hogy be is költözhetnek az ingatlanokba, és ott ingyen lakhatnak. Néhányan tényleg a faluba költöztek, de a választások után kijelentkeztek onnan. A választás napján a szavazóhelyiséghez is elvitték őket, közülük néhányan ténylegesen szavaztak is.
A választást végül így sem nyerte meg a vádlott férfi, a csalás gyanúja miatt pedig a másik jelölt eljárást kezdeményezett a választási irodánál.
Az ügyészség a férfival szemben felfüggesztett börtönbüntetést, társa esetében pénzbüntetést indítványozott.