szerző:
W. J.
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Ha mindezt 499 ezrével teszi, még le sem bukik, ha nem akarja magát megnevezni.

A pártok működéséről és gazdálkodásáról szóló törvény alapján a pártok magyar magánszemélytől minden gond nélkül elfogadhatnak adományt. Összeg tekintetében nincs semmilyen korlát, ám ha az adomány mértéke meghaladja az 500 ezer forintot, nyilvánosságra kell hozni az adományozó nevét. Itt azonban az összeg nem személyenként számít, vagyis ha valaki láthatatlan akar maradni, csak annyi a dolga, hogy az 500 ezer forintos határ alatt maradjon, de annyiszor utal, amennyiszer csak akar.

Épp ezért mondjuk azt, ha "egy Simicska Lajos nevű magánszemély" úgy dönt, magánvagyonából, adományával támogatja a pártot, megteheti, és az is előfordulhat, hogy nem kerül nyilvánosságra a neve.

A hivatkozott törvény a külföldi finanszírozást tiltja, ahogy nem lehet névtelen adományokat sem elfogadni, ahogy jogi személytől, vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezettől sem.

Simicska Lajos milliárdos, oligarcha korábban az RTL Klubnak adott interjúban arról beszélt, szavazatával a Jobbikot támogatja, de pénzt nem ad nekik. Ezt még azelőtt mondta, hogy az Állami Számvevőszék megállapította volna, hogy a párt 331 milliós tiltott támogatást kapott, amit vissza kell fizetnie, illetve ennyivel csökken az állami támogatása is. Az új helyzet miatt megkerestük kérdéseinkkel, ha válaszol, a cikket frissítjük. A Napi.hu Top100-as listája szerint Simicska Lajos a 11. leggazdagabb magyar, vagyonát 80 milliárdra teszik.

Volner János Jobbik-frakcióvezető a hét elején arról beszélt, a több mint 600 milliós büntetés teljes "padlássöprést" jelent, így kérdésessé válik a párt indulása a jövő évi országgyűlési választáson. A párt csütörtökön bejelentette, adománygyűjtést indít, hogy összeszedje azt a pénzt, amit majd az államnak vissza kell fizetnie.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!