szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hiába oktató valaki, a piaci árat számítják fel.

István a BME-n tanszéki mérnök, nyáron is bejár az egyetemre, de másfél órára lakik, ezért nyárra szeretett volna kollégiumi férőhelyet kapni – írja a 24.hu. A hallgatók havi 40 ezer forintot fizetnek a 12 négyzetméteres szobáért, ezt ő is kifizette volna. Kérvényezett egy férőhelyet az egyik kollégiumban, de elutasították. A Kollégiumok Igazgatósága azt írta, egyetemi dolgozó vagy oktató semmilyen formában nem igényelhet havi díjas kollégiumi férőhelyet, még nyáron sem.

István nem érti, azt mondja, "ott áll a BME nyolc darab kollégiuma nagyrészt üresen egész nyáron", de az egyetem nem hajlandó megkönnyíteni a munkába járást.

"Pedig ha ezt megtennék, akkor mindenki jól járna: én azért, mert nem kellene napi három órát utazgatnom, a kollégium azért, mert befizetem azt a szobadíjat, amitől üresen álló szoba esetén elesnek, illetve az egyetem is jól jár, mert nem kell fizetnie (az adófizetők pénzén) a munkába járásomhoz szükséges kiegészítő bérlet árát, amely természetesen nem olcsó"

– mondta István. Napidíjas rendszerben lakhatott volna a kollégiumban, de ez havonta több mint 200 ezer forintba kerül, amit nem tud kifizetni.

A Kollégiumok Igazgatóságának vezetője, Rémai Zsolt azt írta, a kollégiumok nyári időszakban is elsősorban a hallgatók elhelyezési igényét biztosítják, a maradék helyeket lehet lefoglalni 7-9 ezer forintért éjszakánként. Nagyobb foglalás esetén alkalmazhatnak egyedi árat. A lap megkereste a BME vezetését, de őket sem zavarja, hogy az oktatók nem kapnak kedvezményt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!