szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hiába ad pluszpénzt az állami meddőségi intézeteknek az állam, nem tudják kihasználni a lehetőséget.

Akár ezerrel több lombikbaba születhetett volna tavaly, ha az állam eltörölné a korlátozást, amely állami intézményeknek adja a megemelt biztosítási keretet – mondta az RTL Híradónak Kaáli Géza.

A hírműsor is idézte a Világgazdaság adatait arról, hogy az állami intézményekben jóval kevesebb kezelést végeztek tavaly, mint lehetett volna. A kormány két éve emelte duplájára a támogatott kezelések számát, de a biztosító adatai alapján az látszik, hogy a plusztámogatást nem tudták kihasználni.

Míg 2016-ban a 6761 lombikkezelés közül 3019-et hajtottak végre állami intézményben, 3742-t pedig magánrendelőkben, azóta sem változott az arány: tavaly a 7656 kezelésből csak 3682-t végeztek államilag.

A magyarországi Kaáli-intézet alapítója ezt azzal magyarázta, hogy a meddő párok ragaszkodnak orvosukhoz, ezért akkor is hozzá mennek, ha magánkórházban rendel. A professzor szerint a megoldás az lenne, ha eltörölnék a korlátozást – akkor már tavaly két gimnáziumnyi gyerekkel több született volna az országban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Élet+Stílus

WHO: Mostantól a szingliség is meddőségnek számít

Különös történet a meddőség definíciójának átszabása, mert ez az első alkalom, hogy az egészségügyi kérdésekben irányadó világszervezet szociális, társadalmi kérdésekben is egyértelműen állást foglal. De miért teszi ezt?

Hercsel Adél Élet+Stílus

Miért terjed megállíthatatlanul a férfimeddőség?

A borúlátóbb szakértők szerint húsz év múlva következhet be a fordulat, amikor a férfiak közt többségbe kerülnek azok, akik nem képesek a gyermeknemzésre. De ki és mi tehet arról, hogy a férfiak nemzőképessége világszerte csökken, és ma minden ötödik magyar pár meddő?