EP-választás: nem vették nyilvántartásba a Momentumot

Visszautasította a párt kérelmét a Nemzeti Választási Bizottság.

  • hvg.hu hvg.hu
EP-választás: nem vették nyilvántartásba a Momentumot

A döntést az Azonnali.hu szúrta ki, amelynek a párt európai parlamenti listavezetője, Cseh Katalin azt mondta: adminisztrációs kérdés miatt utasították vissza a pártot, a lejelentett székhellyel volt probléma. Az ügyben a párt jogászai már intézkednek – tette hozzá.

A Momentum sajtóosztálya szerint nem a székhellyel, hanem Fekete-Győr András pártelnök képviseleti jogosultságával volt gond. A civil szervezetek közhiteles nyilvántartásában Fekete-Győr András teljes jogkörű képviselőként szerepel, ezzel kapcsolatosan a fellebbezést a Kúriához benyújtotta a párt, döntés a szerdai napon várható – közölték.

A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) indoklásából az derül ki, hogy mindkét dologgal gond volt. Azt írták: "a szervezet P2-es nyomtatványon feltüntetett székhelycíme eltér a civil szervezetek közhiteles nyilvántartásának adataitól, továbbá a bejelentésekor eljárt Fekete-Győr Andrásnak a szervezet képviseletére vonatkozó megbízása sem az Európai Parlament tagjainak választása kitűzésének, sem a szervezet bejelentkezésének időpontjában már nem állt fenn."

Az NVB 17 pártot vett nyilvántartásba az EP-választásra.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?