szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Dorosz Dávid mellett Szél Bernadett sem hagyta szó nélkül a köztársasági elnök klímavészhelyzettel kapcsolatos kijelentését.

Novemberben hirdetette ki Budapest új vezetése a klímavészhelyzetet. Áder János bírálta a fővárosi önkormányzat lépését, a Kossuth Rádióban beszélt arról, hogy szerinte az új városvezetés csak arról döntött, hogy készül két tanulmány, amelyben megvizsgálják, vészhelyzet idején mit kell majd tenni, az államfő ezért csak retorikai fogásnak tartja a klímavészhelyzetet kihirdetést.

Karácsony Gergely erre válaszolva azt írta a Facebookon, hogy büszke arra, hogy Budapest sok év semmittevés után végre beállt a sorba, és követte több ezer szervezet példáját. A főpolgármester szerint világszerte több mint ezer szervezet hirdetett klímavészhelyzetet, ezek a döntések mintegy 800 millió embert érintenek.

Azóta már reagált Dorosz Dávid is.

"Áder Jánosnak ezt a kijelentését még a szilveszteri pezsgő utóhatásának szeretnénk betudni

Minden beruházást és minden lépést, ami a fővárosban fog zajlani, azt klímavédelmi szempontból fogjuk vizsgálni, és ha kell, ahogy eddig is tettük, megálljt fogunk parancsolni olyan környezetromboló beruházásoknak, amelyek nem a jövőnket és nem a budapestieket szolgálják.” - mondta a klímavédelemért felelős főpolgármester-helyettes az ATV Híradójának.

Vasárnap Szél Bernadett is megszólalt.

"Pont Áder János beszél nemzeti minimumról, aki még azt sem tudatosította magában, hogy köztársasági elnökként nem a jobboldal vagy a baloldal, hanem a nemzet köztársasági elnöke kellene, hogy legyen?"

- fogalmazott a független képviselő a Facebookon.

Szél szerint éppen Áder kijelentése nem több üres retorikai fogásnál.

"Azt, hogy nincs “jobboldali” vagy “baloldali” környezetvédelem, pontosan ő veszi semmibe azzal a kormánnyal együtt, akitől a megbízatását kapta. Mert ha Áder János komolyan gondolná azt, amit mondott, akkor nem ismételné el szóról szóra a kormány utopisztikus propagandáját és legfőképpen _merne_ ellentmondani a kormánynak."

A képviselő szerint a köztársasági elnöknek a közös uniós cselekvés szükségességéről, valamint a zöld intézményrendszer bedarálása, a környezetvédelmi engedélyeztetési eljárás kiüresítése, a Natura 2000-es területek pusztítása, a fagyilkos beruházások, a környezetvédelmi érdekeket rendre felülíró gazdasági érdekek ellen, és a Balaton-part védelmében kellene szót emelnie.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!