Hamarosan véget érhet az egészségügyi dolgozók utazási tilalma

Jelenleg rendelet tiltja, hogy az egészségügyi dolgozók elhagyják az országot, ehhez külön miniszeri engedély kell.

  • hvg.hu hvg.hu
Hamarosan véget érhet az egészségügyi dolgozók utazási tilalma

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

A rendeletre azért volt szükség, mert a legrosszabbra készült az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), de annak kivezetése folyamatban van – tudta meg az Emmitől az RTL Híradó. A veszélyhelyzet kihirdetése óta ugyanis rendelet tiltja, hogy az egészségügyi dolgozók elhagyják az országot, ehhez külön miniszeri engedély kell.

Akinek ilyen végzettsége van, függetlenül attól, hogy aktívan dolgozik-e vagy sem, nem léphet ki az országból.

A rendelet visszavonását petícióban kéri a Magyar Orvosok Szakszervezete a kormánytól. A Szabad aHang oldalán közel 5 ezren írták ezt alá vasárnap estig. A szakszervezet mellé álló, a Híradónak nyilatkozó munkajogász szerint a rendelet szükségtelen és alapjogokat korlátoz.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.