szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A népegészségügyi központ szerint a vírustagadás komolyan hátráltatja a védekezést.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A vírustagadás nagyon hátráltatja azokat a védekezési mechanizmusokat, amelyeket a tudomány és a kormány előír, illetve biztosít mindenki számára – hívta fel a figyelmet Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője hétfőn az M1-en. Azt mondta, az összefogáson alapuló védekezést veszélyeztetik az internetes portálokon, a közösségi médiában, illetve már a közoktatási intézményekben is terjedő vírustagadó nézetek. (A Facebook korábban letiltotta a legnagyobb magyar járványtagadó oldalakat.)

Azt is mondta, nagyon fontos, hogy a mostani időszakban mindenki megértse egyéni felelősségét. "Mindenkinek oda kell figyelnie a maszk megfelelő viselésére, a távolságtartásra, a tüsszentési etikett betartása és a kontaktusok számának csökkentésére".

Galgóczi Ágnes kitért az influenzaoltásokat övező fokozott érdeklődésre is, – mint mondta – januárig, az influenzaszezon magyarországi beköszöntéig, mindenkinek lesz lehetősége beoltatni magát. Ezzel kapcsolatban nem árt tudni, hogy jó, ha 20 ezer darabbal több oltás áll rendelkezésre az országban, mint a tavalyi, még koronavírus-mentes szezonban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

"Eltitkolt jó hírek" a koronavírusról – Lenkei doktor papíron és YouTube-on járna túl az őt törlő Facebook eszén

Online hirdetések és megosztások helyett offline csatornán terjeszti a koronavírus-helyzettel kapcsolatos online tartalmait Lenkei Gábor, akinek nagyjából százezer követős oldalát korábban a legnagyobb járványtagadó oldalakat eltüntető akciója keretében deaktivált a Facebook. A linkek a YouTube-ra mutatnak, ahol a jelek szerint elfér, ha egy több tízezres nézettségű videóban azt állítja valaki, hogy nincs járvány, nincs megbízható teszt, vannak viszont "csodálatos" gyógymódok.