szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A külügyminiszter arra is felhívta a figyelmet, hogy bőven lesz dolga majd a jövő hírszerzőinek.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

Szerdán átadták az új Hírszerző Akadémiánk első végzőseinek okleveleit - számolt be az eseményről Szijjártó Péter a Facebook-oldalán.

Különös kihívások állnak előttünk: a járvány újabb hulláma, migráció, új világgazdasági korszak és folyamatos beavatkozási kísérletek. Lesz dolga az újonnan végzett hírszerző kollégáknak”

 – írta a külgazdasági és külügyminiszter.

Az átadónak különös színt ad, hogy három nappal ezelőtt robbant ki a Pegasus-botrány.

Direkt36 vasárnap írta meg, hogy évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust. A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is. Kutatásuk során arra utaló közvetett bizonyítékokat találtak, hogy a titkos megfigyelések mögött a magyar állami szervek állnak. Többek között a Direkt36 két munkatársának, vagy a hvg.hu volt újságírójának a telefonját is feltörték, de lehallgatták egy magyar fotós és Varga Zoltán, a Centrál Médiacsoport tulajdonosának telefonját is.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Lengyel Tibor Itthon

Pegasus-ügy: A Fidesz joggal tart attól, hogy egy kormányváltás után minden kiderül

Több lehetőség is van a megfigyelési ügy kivizsgálására, de ebből a Fidesz egyet már kilőtt, és valószínű, hogy a másik kettőben, a parlamenti vizsgálóbizottság létrehozásában, illetve a nemzetbiztonsági bizottság ténymegállapító vizsgálatában sem lesz partner. Erre pedig politikai megfontolásból folyamodhatnak a kormánypártok.

Dezső András, Joó Hajnalka, Szabó Yvette hvg360

A Pegasus-botrány megmutathatja, hogy rendőrállamot csinált-e az országból Orbán Viktor

Újabb bizonyítékot adott a világ legalább 11 országát érintő megfigyelési botrány, hogy az Orbán-kormány olyan társaságba navigálta Magyarországot, amelynek az elvei távol állnak a jogállamiságtól. A miniszterelnök szokás szerint eltűnt, amíg agytrösztje ki nem találta a skandalum hullámait elfedő sztorit, az úgynevezett "gyermekvédelmi" népszavazást.