szerző:
Tetszett a cikk?

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a kormány minden erőszakos cselekményt elítél. Ha csak annyira, amennyire korábban Orbán Viktor tette, akkor aggódhatnak a kisebbségek.

„Mindig, minden esetben, mindenkit arra hívtunk fel, hogy az emberi méltóságot tartsa tiszteletben, és minden erőszakos magatartást mindig elítéltünk” – válaszolta a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely az Azonnali újságírójának, aki arról kérdezte, nem tart-e a kormány attól, hogy a "gyermekvédelminek" elnevezett – de a maga részéről LMBTQ-témákat negatív hangnemben tálaló – népszavazás nyomán bárkit atrocitás érne Magyarországon.

Az újságíró hozzáfűzte, hogy a 2016-os, migrációs kérdésekkel foglalkozó referendumnak is lettek ilyen következményei: a Tolna megyei Őcsényben, ahol a lakók, mikor megtudták, hogy a Migration Aid a helyi panzióban látna vendégül néhány, az állam által oltalomba vett menekült családot, falugyűlést tartottak, a szálláshely tulajdonosát háza felgyújtásával is megfenyegették, később pedig furgonjának kerekeit is kiszúrták.

Bár a Miniszterelnökséget vezető miniszter, az őcsényi történteket is hallva azt bizonygatta, hogy a kormány ellenzi az erőszakot, éppen az újságíró által említett őcsényi esetben pontosan az ellenkezője történt ennek: személyesen Orbán Viktor volt az, aki mikor megkérdezték róla, mi a kormány felelőssége a menekült gyerekek érkezése ellen irányuló indulatokban, egy szóval sem ítélte el az erőszakot, sőt azt válaszolta a helyiekre utalva:

„nagyon helyes, hogy határozottan, hangosan és érthetően fejezték ki a véleményüket.”

Egy másik esetben erőszakos események nem történtek, kirekesztő megnyilvánulások azonban igen, és a miniszterelnök akkor is kísértetiesen hasonlóan reagált: nemrég a részben magyar rendezésű foci-Eb előtt, egy felkészülési meccsen a szurkolók kifütyülték a kezdőrúgás előtt letérdelő ír válogatott emberi jogi kiállását. A miniszterelnök pedig jelezte egy nyilatkozatában, hogy egyetért a reakciójukkal, a letérdelést pedig provokációnak értékelte.

Magyarországon a melegellenes törvények elfogadása óta a Háttér Társaság szerint megszaporodtak az LMBTQ-közösség és támogatói ellen a gyűlöletbűncselekmények, nemrégiben pedig egy budapesti lakás bérlőire is rátámadtak homofób indíttatásból, mert azok egy szivárványos zászlót függesztettek ki a teraszukra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Gulyás nem tud arról, hogy magyar iskolákban nemváltást népszerűsítettek volna

Akár már decemberben, de inkább januárban vagy februárban lehet megtartani a gyermekvédelmi népszavazást, ami Gulyás szerint okafogyottá válna, ha Brüsszel visszavonná a kötelezettségszegési eljárást. A Pegasus-ügy nem került szóba a kormányülésen, mert „nem fajsúlyos kérdés. Újabb 23 esetben mutatták ki Magyarországon a delta variánst. Élőben tudósítottunk a Kormányinfóról.