Szél Bernadett sem tudta kiszedni az Emmiből a vakcinákra vonatkozó adatokat

A tárca azt közölte, hogy ők nem minősülnek adatkezelőnek.

  • hvg.hu hvg.hu
Szél Bernadett sem tudta kiszedni az Emmiből a vakcinákra vonatkozó adatokat

Kásler Miklós május 8-án közölte a Facebook-oldalán, hogy minden forgalomban levő koronavírus elleni vakcinát megvizsgálnak abból a szempontból, hogy az általa létrehozott immunitás két komponense, az ellenanyagok, illetve a sejtek védekező képességét hogyan alakítja, milyen időtartamra vonatkozik a védettség. Kásler május végére ígérte a vizsgálat eredményeit.

Szél Bernadett ezután közérdekű adatigénylésben fordult az Emberi Erőforrások Minisztériumához, hogy küldjék meg részére a vizsgálatnak az eredményeit tartalmazó dokumentumokat. Az Emmi azt közölte a képviselővel, hogy "az Ön által kért adatok tekintetében az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem minősül adatkezelőnek, így tárcánk az adatigénylésében megjelölt adatokkal nem rendelkezik."

A tárcai sorai egyfelől azért ellentmondásosak, mert, ahogy korábban a hvg.hu is beszámolt róla, az Emmi közlése szerint a szakmapolitikai intézkedések meghozatalához rendelkezésre állnak az adatok, már használják is, de publikálni csak akkor fogják, ha már lezárult a teljes kutatás.

Másfelől a tárca később helyreigazítási kérelemmel fordult lapunk felé, amelyben arra hívták fel a figyelmet, hogy a szaktárca ismeri a vizsgálati eredményeket.

„Az adatok az Országos Onkológiai Intézet kutatócsoportjához érkeznek. Ezek az eredmények folyamatosan rendelkezésre állnak, hogy a Kormány felhasználja a szakmapolitikai intézkedések meghozatalakor. A vizsgálat összetettségére való tekintettel, a teljes kutatási anyag nyilvánosságra hozatalára azután lesz lehetőség, miután az lezárult, megfelel a tudományetikai szempontoknak és publikálták a tudományos fórumokon.”

-  írták.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.