Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Leállíthatja a kormány a beruházást a Kisoroszi Szigetcsúcson

Az Emmi államtitkára azt javasolja a kormánynak, hogy ne kezdődjön meg a terület fejlesztése.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Leállíthatja a kormány a beruházást a Kisoroszi Szigetcsúcson

Vitályos Eszter Emmi európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára azt javasolja a kormánynak, hogy ne kezdődjön meg a Kisoroszi Szigetcsúcs fejlesztése.

„Az elmúlt hetekben a közbeszédet meghatározta a Kisoroszi Szigetcsúcs fejlesztése körül kialakult vita. Fejlesztéspolitikai államtitkárként tudom, hogy a fejlesztések csakis a lakosság messzemenő belátásával és jóérzésével, támogatásával tudnak zökkenőmentesen végigfutni. A rendezett körülmények kialakítása mindannyiunk érdeke, ahogyan az is, hogy a végeredmény mindnyájunk megelégedésére szolgáljon! Éppen ezért, azt a javaslatot tettem a Kormánynak, hogy ne kezdődjön meg a beruházás” – írta az államtitkár a Facebookon.

Az Átlátszó még augusztus elején számolt be róla, hogy 373 millió forintos turisztikai fejlesztés kezdődik a Szentendrei-sziget északi részén található Kisoroszi Szigetcsúcson.

A tervek között szerepel többek között az utak leaszfaltozása, járdák építése, elektromos mérőhely kialakítása, közművesítés, növénytelepítés, geodéziai mérések, és az illemhelyek számának növelése is.

Civilek egy csoportja, a Kisoroszi Szigetvédők petíciót indítottak, arra kérve Tarnai Richárdot, a Pest megyei kormányhivatal vezetőjét, hogy lépjen fel a „természetkárosító nagyberuházás ellen a természetvédelmi törvények maradéktalan betartatásával”, hogy a hely „ne alakuljon át természetpusztító turisztikai nagyüzemmé”.

 A terület egyébként Natura 2000 természeti védettség alatt áll, minthogy a Duna-Ipoly Nemzeti Park is védett területet.

 

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.