szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A detonáció – amelyben nyolc ember sérült meg – egy turbina működését érinti. A másik három üzemel.

Az egyik turbina tervezett, éves karbantartása során történt robbanás a Tiszavíz Vízerőmű Kft. kiskörei telephelyén hétfőn – közölte az MVM.

Ahogy korábban megírtuk, a detonáció következtében a helyszínen tartózkodó dolgozók közül négyen súlyos, négyen pedig könnyebb sérüléseket szenvedtek. Az RTL Klub Híradója szerint az egyik súlyos sérült a létesítmény vezetője, akit mentőhelikopterrel, mélyaltatásban vittek kórházba.

A kiskörei erőmű vezetője mélyaltatásban van a robbanás után

A Blikk szerint karbantartási munkálatok során robbanhatott be az egyik tisztítószer.

Az MVM az ügyben illetékes hatóságokat haladéktalanul értesítette, elkezdődött a baleset körülményeinek kivizsgálása. A vállalat azt is jelezte, hogy a robbanás a másik három turbina üzemeltetését nem befolyásolta, azok zavartalanul működnek.

A kiskörei vízlépcső részeként megépült, 1974-ben üzembe helyezett kiskörei vízerőmű 28 megawatt (MW) beépített teljesítményével Magyarország legnagyobb vízerőműve. Az ott megtermelt villamos energia mennyisége a Magyarországon vízenergiából előállított villamos energia nagyjából fele, ami 40-45 ezer átlagos fogyasztási igényű háztartás éves energia ellátását biztosítja. Az erőművet a Tiszavíz Vízerőmű Kft. működteti, a cég május 13-a óta a MVM Energetika Zrt. tulajdonában álló leányvállalatként működik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Ballai Vince Zhvg

Annyi hulladék van a Tiszán, ha azonnal meg is szűnne a szennyezés, még akkor is évekig tartana az eltüntetése

Az elmúlt két évben csak a Tisza-tónál 80 tonnányi hulladékot emeltek ki a folyóból a PET kupások. A műanyagszennyezés mértékét jól jelzi, hogy a Kiskörei vízlépcsőnél egy kisebb hulladékkezelő központot kell kiépíteni, aminek még akkor is évekig lesz dolga, ha azonnal megszűnne a PET-palackok tiszai utánpótlása.