Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A budapesti Bóné András Kommunikációs és Fejlesztő Iskola 35 éve működik a Bliss Alapítvány fenntartásában. A gazdasági nehézségek miatt az elmúlt években költségtérítésessé vált az ellátás, ezt viszont a szülők nem tudják, a KLIK pedig nem akarja kifizetni. 30 millió forinton múlik a legelesettebbek oktatása.
A KLIK központja előtt tüntettek a szülők, a gyerekek és a Bliss Alapítvány képviselői azért, mert szerintük sérül a gyerekek oktatáshoz való hozzáférésének alapvető joga. A tüntetést a Bliss Alapítvány, a Láncreakció oktatási munkacsoport és a Lépjünk, hogy Léphessenek Közhasznú Egyesület szervezte. „Nincs kellő számú intézmény a fogadásukra. Minimális időben mozgó pedagógus jár az intézményi ellátásból kiszoruló gyerekekhez, akik így közösségbe sem járhatnak és a megfelelő képzéshez sem juthatnak hozzá. Emiatt csökken az esélyük, hogy a teljeshez közeli életet élhessenek, kommunikálhassanak, önállóan el tudják látni magukat” – mondta Texler Erik és a Lépjünk, hogy Léphessenek Közhasznú Egyesület elnöke, Csiznier Andrea.
A gyerekek szülei pedig arról számoltak be a hvg.hu-nak, hogy más a tankerületek általában más intézményekhez próbálják irányítani őket, ha nem tudnak fizetni, ez viszont sokszor egészen abszurd helyzeteket szül. Volt olyan gyerek, aki egyedül a látásával képes kommunikálni, mégis vakok és gyengénlátók intézményébe akarták küldeni.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.