szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Két Horváth Ákos is indult Kaposvár környékén a tavalyi választások idején. A független jelöltként induló Horváth Ákos a választás előtt vette fel ezt a nevet, majd nem sokkal utána visszaváltoztatta.

Választás 2022
Működik-e a sokadik ellenzéki összefogás-recept? Meggyőző tud-e lenni Márki-Zay Péter? Vagy marad minden a régiben, és győz a Fidesz, legfeljebb kétharmada nem lesz? Vagy akár az is? Egyáltalán: le lehet győzni ma Magyarországon Orbán Viktort? Belelendült a választási kampány, mi pedig minden pillanatát követjük. Tartsanak velünk!
Friss cikkek a témában

Horváth Attiláról előbb Horváth Ákosra módosíttatta, majd pár hónap múlva visszaváltoztatta a nevét egy somogyi férfi a tavaly április országgyűlési választások idején – írja az Átlátszó.

A lap emlékeztet, hogy az illető ezen – az ott induló ellenzéki jelöltjével megegyező néven – indították függetlenként Kaposvár és környéke választókerületében, feltehetően azért, hogy összezavarják az ellenzéki szavazókat. Rajta kívül más névrokont is indítottak a környéken, erről annak idején a hvg.hu is beszámolt.

Ellenzéki politikusok névrokonaival zavarhatja össze a kaposváriakat a Fidesz-KDNP

Lapértesülések szerint a 2019-ben az ellenzék polgármester-jelöltjének és a jelenlegi ellenzéki összefogás jelöltjének nevével megegyező nevű indulóknak gyűjt ajánlásokat a Fidesz-KDNP a somogyi 1-es választókerületben. Működik-e a sokadik ellenzéki összefogás-recept? Meggyőző tud-e lenni Márki-Zay Péter? Vagy marad minden a régiben, és győz a Fidesz, legfeljebb kétharmada nem lesz? Vagy akár az is?

Az Átlátszó a cégadatbázisból túrta ki a névváltást. Eszerint a függetlenként induló Horváth Ákos pár hónappal előtte még Horváth Attilaként szerepelt a közeli Karád községben működő autójavító tulajdonosaként, majd egy hónappal a választás előtt Horváth Ákos lett, kaposvári lakcímmel, június elején pedig megint Attila, újra karádi lakcímmel – ahol előzőleg kétszer is indult az önkormányzati választásokon Fidesz-színekben.

A lap közérdekű adatigénylések során azt is kiderítette, hogy az illető

különös méltánylással változtathatta vissza a nevét, mivel a névváltoztatása engedélyezését megelőzően viselt születési név ismételt viselésének engedélyezését kérte.

A választáson – bár az ő neve szerepelt első helyen a szavazólapon – alig 0,88 százalékos eredményt szerzett. A körzetben egyébként a fideszes Gelencsér Attila nyert 47,63 százalékos eredménnyel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!