szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A szuverenitásvédelminek nevezett nemzeti konzultációt tavaly októberben harangozta be Orbán Viktor.

Több mint 1 millió 500 ezer ember töltötte ki és küldte vissza a nemzeti konzultációs íveket – jelentette be Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a kormány Facebook-oldalára feltöltött videóban.

Szentkirályi szerint az eredmények alapán „világosan látszik, hogy a magyar emberek kiálltak hazánk szuverenitása mellett és elsöprő többségük nemet mondott arra, hogy az életünket alapvetően befolyásoló kérdésekben mások döntsenek helyettünk”.

Mint mondta, „a kitöltések alapján a magyarok több mint 98 százaléka azon az állásponton van”, hogy

  • fegyverszállítások helyett tűzszünetre és békére van szükség;
  • nem szabad, hogy „migránsgettók” jöjjenek létre hazánkban;
  • tovább kell szigorítani a gyermekvédelmi szabályozást;
  • ki kell állni a magyar gazdákért és a magyar mezőgazdaság GMO-mentességéért;
  • szigorúbban kell fellépni a külföldi befolyásszerzés ellen.

Emlékezetes, Orbán Viktor egy tavaly októberi rádióinterjújában jelentette be, hogy újabb nemzeti konzultáció indul, mivel „nem babra megy a játék”. A kormány a szuverenitásvédelminek nevezett nemzeti konzultáció népszerűsítése érdekében először egy Ursula von der Leyen és Soros György fia ellen hergelő plakátkampányt indított adófizetői pénzből, majd a Covid-oltásokhoz megadott e-mail címekre is küldött levelet. Január elejéig azonban így is csak 1,2 millióan küldték vissza az íveket, ezért egy héttel meghosszabbították a január 17-i visszaküldési határidőt.

A nemzeti konzultáció körüli anomáliákról alábbi cikkünkben írtunk bővebben:

102 évesek már nem tölthetik ki az online konzultációt, de nagyobb baj, hogy csalni lehet vele

Ennyi év után már biztos: az online nemzeti konzultációnál nem is cél, hogy kivédjék a csalást. Bár nehezítgetik a visszaélés lehetőségét, a milliókból „fejlesztett" rendszer továbbra is egy vicc. Az online felület mindig megdobja a kitöltési számokat, de mivel ez a politikai akció se komolyan nem vehető, se tétje nincs, a kérdés inkább az, sikerül-e idén is 10 milliárd forintnál többet elkölteni rá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!