Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A kormány két részletben, összesen 104 milliárd forintot fordítana a rendezésre, ám a kórházak tartozása mostanra meghaladta a 110 milliárd forintot.
A kormány nyárig két részletben, mintegy 104 milliárd forintnyi kórházi tartozást tervez rendezni – tudta meg a Népszava. A lap értesülései szerint a kormány az első részletet, mintegy 64 milliárd forintot egy hónapon belül, a további 40 milliárdot júniusban utalhatja át az egészségügyi intézmények számláira.
Mindez azonban némileg megkésett intézkedésnek tűnhet annak fényében, hogy március végén az egészségügyi intézmények tartozása – beleértve az egyetemieket és az egyháziakat is – már csaknem 110 milliárd forint volt. És míg 2023-ban átlagosan havonta 3,7 milliárddal nőtt ez az adósság, 2024-ben már havi 20 milliárddal.
Ráadásul az első részletből elsősorban az állami beszállítók – köztük az energiaszolgáltatók – számláit kell kiegyenlíteni, azaz az adósságrendezés keretében először az állam pakol át az egyik zsebéből pénzt a másikba, míg az orvosi eszközök beszállítóinak és a gyógyszercégeknek minden valószínűség szerint várniuk kell még.
A kórházak tavalyi kényszerű szolgáltatásfelfüggesztéseinek hátterében azonban az esetek 10-15 százalékában eszközellátási zavarok álltak. Feller Antal, a Hungaropharma korábbi vezérigazgatója, a Gyógyszer-nagykereskedők Szövetségének (GYNSZ) elnöke pedig korábban arról beszélt, hogy tavaly év végén már csaknem 30 milliárd forintnyi gyógyszer árával tartoztak a kórházak a nagykereskedőknek. Ebből csak a lejárt tartozás mintegy 10-13 milliárd forint volt. Feller szerint a tavaly év végi adósságkonszolidáció érdemben nem csökkentette ezt a tartozást. Az idei év elején pedig nagy ütemben tovább növekedett az elmaradás.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.