Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Két évig is eltarthat az eljárás.
Az Európai Unió Bírósága befogadta azt a keresetet, amelyet magyarországi egyetemek adtak be az Európai Bizottság 2022. decemberében hozott határozata ellen, mondta Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora a Népszavának adott múlt szombati interjújában. Az információt hétfőre a bírói testület is megerősítette.
A közérdekű vagyonkezelő alapítványok által fenntartott egyetemek azután fordultak a Bírósághoz, hogy az Európai Bizottság döntése értelmében kiestek az Erasmus+ illetve Horizont programokból. A Bizottság azért zárta ki az intézményeket, mert úgy gondolta, a működési modelljük nem garantálja, hogy átláthatóan kezelik az uniótól kapott forrásokat.
A fejlemények ellenére nem várható gyors megoldás, ha elkezdődik per, akkor is valószínűleg másfél-két évig fog tartani. Merkely Béla abban bízik, az Európai Tanács visszalép a keresettől, de erre a Népszava forrása szerint kevés az esély. Okafogyottá válik a per akkor is, ha a kormány az uniós kritikák mentén változtat a szabályokon.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.