Elfogadta a fideszes parlamenti többség a kormány javaslatát, amellyel kitilthatnak bizonyos tárgyakat az iskolákból
A választás másnapján benyújtott, 91 oldalas kormányzati javaslatcsomag hemzsegett a pontatlanságoktól, mégis egy nap alatt átverték a parlamenten. A kétharmados többség megszavazta a csomagot, amely 70 jogszabályt módosít.
hvg.hu
Az összes kormánypárti politikus – valamint a rendre velük szavazó Ritter Imre német nemzetiségi képviselő – 135 igen szavazatával, ellenzékiek – a DK, a Mi Hazánk, a Párbeszéd, az LMP és független képviselők – 28 nem szavazatával és 16 MSZP-s és jobbikos képviselő tartózkodása mellett elfogadta a kormánypárti többség kedd délután a kormány által váratlanul az előző napon, Az állam működését érintő egyes törvények módosításáról címmel benyújtott átfogó törvénymódosító csomagot.
Ez az a javaslatcsomag, amelyről a hvg.hu előzetesen azt írta: 91 oldalon, 187 paragrafusban 70 jogszabályt módosít, és tele volt pontatlanságokkal, kapkodásból fakadó hibákkal. Emiatt még hétfőn késő este összeállítottak egy 32 pontból álló, indoklással együtt 26 oldalas kapcsolódó javaslatot, amelyben a javasolt változtatások zöménél az az indoklás szerepelt, hogy szövegpontosítás, illetve belső összefüggések rendezése miatti módosítás.
Ami a most elfogadott kormányzati javaslatcsomag érdemi részét illeti, arról megírtuk, hogy például felhatalmazza a kormányt, hogy minden iskolában és kollégiumban meghatározzon be nem vihető (tiltott) tárgyakat, illetve olyanokat, amelyeket csak igazgatói engedéllyel szabad az órán használni. Emellett a törvény értelmében október 1-jétől Budapesten is az Országos Mentőszolgálat látja el az önkormányzatok helyett a háziorvosi és a házi gyermekorvosi ügyeletet, ami az ország más részein már megvalósult.
Az ülésszak vége előtti utolsó pillanatban dobott be a kormány egy 90 oldalas jogszabály-módosítót, amelyet kedden kivételes eljárással el is fogadnak majd.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”