Orbán az árvízi védekezésről: Úgy látom, hogy meg tudjuk oldani a mostanra megmozdított szakemberekkel

Már 540 kilométeren zajlik az árvízi védekezés, 400 katona van kint a gátakon.

  • hvg.hu hvg.hu
Orbán az árvízi védekezésről: Úgy látom, hogy meg tudjuk oldani a mostanra megmozdított szakemberekkel

„Ma kedd van. 540 kilométer hosszúságban védekezünk, ebből mintegy 200 kilométer, amely a legmagasabb készültségi szintet jelenti, tehát harmadfokú készültséget” – közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a kedd reggel kapott jelentések szerint a legnehezebb helyzet a Lajta mentén alakult ki, ezért a Duna túlsó oldaláról, az Alföldről több mint 800 szakembert vezényeltek át oda.

A kormányfő közölte, hogy több mint 400 katona van kint a gátakon, és 24 óra alatt további ezreket tudnak bevetni, ha szükséges. Erre azonban egyelőre nincs szükség szerinte: „Úgy látom, hogy meg tudjuk oldani a mostanra megmozdított szakemberekkel, illetve a lelkes önkénteseinkkel”.

Később Orbán a helyszínen ellenőrizte a Lajta-menti árvízvédelmi munkálatokat, ahol Nagy István országgyűlési képviselővel együtt meghallgatta a vízügyi szakemberek és a katasztrófavédők jelentését a Mosonmagyaróvár és térsége megvédéséért tett erőfeszítésekről, és megadta az engedélyt a Lajta főmeder és a Balparti Csatorna közötti szükségtározó megnyitására.

A szükségtározó a másodrendű védvonal megnyitásával biztosítja, hogy az elsőrendű fővédvonalakat ne törje át a víz, illetve garantálja Mosonmagyaróvár és lakóinak biztonságát.

Az árvízhelyzetről szóló legfrissebb híreinket itt olvashatják.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?