Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Csütörtökön lezárják a Margit-sziget Árpád híd felőli bejáróját is.
Budapest felkészült az árhullám tetőzésére – írta Karácsony Gergely főpolgármester a Facebook-oldalán.
„Szakembereink holnapra elkészülnek a földgáttal a Rómain, épül a mobil gát a Dagálynál, homokzsákokkal védjük a Margit-szigetet, biztosítjuk az ivóvízellátást mindenkinek, stabil a szennyvízelvezetés és a szennyvíztisztítás a városban, a közlekedésben számos, gyakran kényelmetlen, de szükségszerű változás szolgálja a budapestiek biztonságát és az árvízi védekezést” – fogalmazott Karácsony.
Beszámolója szerint összesen 43 árvízi kaput zártak le mintegy 1700 méter hosszan, és 6 ezer köbméter agyag felhasználásával készül az ideiglenes gát. A Margit-szigeten naponta 1500 köbméter homokot és 150 ezer zsákot használnak fel, a keletkező szennyvizet pedig 30 szivattyú bevetésével kezelik.
Mint írta, szerda reggel a BKV megkezdi a homokzsákok kihelyezését a Batthyány téri metróállomásnál, de így is lehet olyan helyzet, amikor a metrónak ezt az állomást ki kell majd hagynia. Szintén szerdától lezárják a H5-ös HÉV alagúti szakaszát, ezért a HÉV a Batthyány tér helyett csak a Margit híd budai hídfőjéig, a felszínen kialakított ideiglenes végállomásig jár.
A főpolgármester hozzátette: a Budapest Közút Zrt. felkészült a Clark Ádám téri gyalogos és kerékpáros aluljáró lezárására, és csütörtöktől le kell zárni a Margit-sziget Árpád híd felőli bejáróját is.
Az árhullám várhatóan a hétvégén tetőzik Budapesten. A további Duna menti városoknál várható vízállásokról az alábbi cikkünkben olvashat:
Az árvízhelyzetről a legfrissebb híreinket itt olvashatja, percről percre frissülő közvetítésünk pedig itt érhető el.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.