Az új tanévben a modellváltó egyetemek hallgatói már nem vehetnek részt az Erasmus programban
Marad az állami Pannónia program, amely kevesebb lehetőséget kínál a korábbiaknál.
hvg.hu
Idén szeptembertől valóban megszűnt az Erasmus lehetősége a modellváltó egyetemekre járó diákoknak a hallgatói önkormányzatok országos szervezete szerint – derül ki az RTL Híradójából.
A csatorna több, modellváltáson átesett egyetemet is megkeresett, és a Corvinus, a Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem is megerősítette: az Erasmus helyett csak az állami Pannónia programmal tudnak külföldön tanulni a diákok.
A Corvinuson ebben a tanévben 700 hallgató tanul külföldön az új ösztöndíjjal, ám a korábban elérhető egyetemeknek csak 80 százaléka volt hajlandó együttműködni az új állami struktúrával.
A kulturális és innovációs miniszter Tusványoson vázolta fel, milyen felsőoktatást szeretne, felvételi statisztikákkal büszkélkedett és azt is elmondta, hogyan lenne érdemes használni a mesterséges intelligenciát egy szakdolgozat írásakor.
Mint arról korábban beszámoltunk, az Erasmus programban részt vevő 21 hazai egyetemből 18-nak lejár a szerződése. Ha nem sikerül új szerződést kötni, azzal a hallgatók és a kutatók is bukhatják az EU-s pénzeket. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter még januárban ismerte el, hogy elakadtak a tárgyalások az Erasmus-pénzekkel kapcsolatban.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.