Momentum: itt az ideje fegyvert küldeni az ukránoknak

Tompos Márton, a Momentum elnöke ezt azután közölte, hogy kiderült: Észak-Korea 12 ezer embert küld az ukrán frontra Oroszország oldalán.

  • hvg.hu hvg.hu
Momentum: itt az ideje fegyvert küldeni az ukránoknak

A Momentum elnöke azt írja: „Észak-Korea 12 ezer katonát, többek között különleges alakulatokat küld Ukrajnába – nyilván a póráz végét fogó Kína hozzájárulásával. Ez szervezett, állami részvételt jelent a háborúban egy európai ország ellen észak-koreai részről, Peking támogatásával. Az amerikaiak érthető módon vörös vonalat látnak, és a hírszerzési bizottság elnöke Bident azonnali lépésre szólítja fel” – írja Tompos.

Hozzáteszi: „Eközben itthon a kapitulációpárti kormány fegyver helyett fehér zászlót küldene Kijevbe. Hiába halt már meg több tucat kárpátaljai magyar a harcokban, a kormány Moszkvába és Pekingbe jár gazsulálni. Elég ebből!” – fogalmaz Tompos.

A pártelnök ezután közzétette a Momentum követeléseit:

  • küldjünk fegyvert a védekezéshez az ukránoknak,
  • álljon le a kormány az EU-s segélycsomagok blokkolásával,
  • „csak Oroszország veresége és Putyin bukása a járható út, ha békét akarunk Európában”, ezért a kormány limitálja a minimumra az orosz és kínai gazdasági kapcsolatokat, különös tekintettel a nyilvános eseményekre.

A HVG is beszámolt arról, hogy a dél-koreai hírszerzés szerint Észak-Korea katonákat küldött az orosz-ukrán háborúba Oroszország oldalán harcolni. Korábban Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is arról beszélt, hogy a saját hírszerzési információik szerint hamarosan észak-koreai katonák érkezhetnek a frontra. Az orosz hadsereg állítólag hamis útleveleket, orosz egyenruhát és fegyverzetet ad az embereknek, akiket különböző kelet-ázsiai népcsoportok tagjaiként állítanak be.

Ugyanakkor a dél-koreai védelmi miniszter helyettese, Kim Seon-ho szerint könnyen lehet, hogy Észak-Korea nem katonákat, hanem civileket küldött az ukrán frontra, akik helyben fogják megkapni a kiképzésüket – írta pénteken a Yonhap News Agency koreai hírügynökség.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.