A Médiatanács szerint nem volt gyűlöletkeltő az a publicisztika, amelyben a Demokrata szerzője Donáth Anna abortálásáról fantáziált

A lap később bocsánatot kért, és el is távolította az írást.

  • hvg.hu hvg.hu
A Médiatanács szerint nem volt gyűlöletkeltő az a publicisztika, amelyben a Demokrata szerzője Donáth Anna abortálásáról fantáziált

„Nem azonosítható olyan társadalmi csoport vagy közösség, amellyel kapcsolatban felmerülhet a gyűlöletkeltés és a kirekesztés tilalmára vonatkozó törvényi rendelkezés megsértése” – állapította meg a Médiatanács azzal a Demokratában megjelent publicisztikával kapcsolatban, amelyben a szerző Donáth Anna abortálásáról fantáziált. A cikkel kapcsolatban gyűlöletkeltés és kirekesztés miatt állampolgári bejelentés érkezett hozzájuk, a Médiatanács azonban nem vélt ilyesmit felfedezni Ungváry Zsolt véleménycikkében, ugyanakkor az érintettek egyéni polgári és büntetőjogi úton tudnak jogorvoslatot szerezni.

Ahogy arról korábban a HVG is beszámolt, Ungváry Zsolt írásában egy olyan világot vázolt fel, amelyben Donáth Anna anyja 1986 őszén abortuszra megy, így a Momentum politikusa nem születik meg, amelyből egyenesen következik, hogy 38 évvel később Budapest a párizsinál százszor jobb olimpiát rendez.

A Demokrata később eltávolította a cikket és elnézést is kért, mint írták, szakmai figyelmetlenségből közölték le a cikket. Az egyébként történelemtanárként dolgozó szerző azonban nem kért bocsánatot, szerinte ma Magyarországon nem értik az iróniát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?