Lázár János: Június végén nyithatják meg a miskolctapolcai Barlangfürdőt
Miskolcon felújítanak 10 kilométernyi utat, és építenek egy felvonót is az Avasra.
hvg.hu
„Az új miskolci polgármester feladata, hogy rendet tegyen a városban, a közbiztonság, a rendezettség a legfontosabb kérdések között van. Miskolcon rendre van szükség az utcákon, a közterületen és a hétköznapi együttélésben” – mondta Lázár János építési és közlekedési miniszter szerdán Miskolcon, miután találkozott a város vezetőivel.
A politikus úgy fogalmazott, a kormány támogat minden olyan törekvést, amely a városi rendészet, a közterület-felügyelet megerősítéséről, valamint az úgynevezett járatseriffrendszer kiépítéséről, vagyis a buszokon és a villamosokon alkalmazott rendészek alkalmazásáról szól.
A miniszter szerint Tóth-Szántai József (Pont Mi Egyesület – Fidesz–KDNP) egy olyan önkormányzat polgármestere lett, ahol a város jelentős pénzügyi nehézségekkel küzd, de a kormány segíteni fog abban, hogy a város talpon maradjon.
Lázár János azt mondta,
az elektromos zárlat miatt leégett miskolctapolcai barlangfürdőt lehetőség szerint június 30-ára beindítják, ehhez egymilliárd forintra van szükség azonnal.
A kormány idei első ülésén a miniszter azt javasolja majd, Miskolc soron kívül kapja meg ezt az összeget január 31-ig. Ez azonban csak ideiglenes megoldás, jövőre és két év múlva újabb forrásokat kell a fürdőre költeni a tartós és biztos működtetés és üzemeltetés érdekében.
A politikus beszélt arról is, hogy
a diósgyőri vár tornyát ebben az évben rendezik és statikailag megóvják, és döntenek a vár területén létrejövő háromezer kilométernyi közösségi kiállítóhely funkciójáról is – eddig 16 milliárd forintot költöttek az újjáépítésre;
nagyságrendileg tíz kilométernyi utat újítanak fel Miskolcon 3,5 milliárd forintból;
építenek a városháza mögötti térről az Avasra induló felvonót;
a MÁV–Volán-csoport február elején húsz új elektromos autóbuszt vásárol az Ikarustól, és ebből hármat Miskolcra fog irányítani.
A járatseriffrendszer már tavaly november óta működik.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.