ENSZ emberi jogi főbiztos: Helyezzék hatályon kívül a Pride betiltását
Volker Türk rendkívül nyugtalanítónak nevezte a gyülekezési jogról szóló törvény módosítását és minden olyan jogszabály módosítását kérte, ami hátrányos megkülönböztetést jelent az LMBTQ-személyek számára.
HVG
„Az elfogadott jogszabály önkényes és diszkriminatív módon korlátozza az LMBTQ-közösséghez tartozó személyek szólásszabadsághoz, békés gyülekezéshez és magánélethez való jogát; beleértve azt is, amikor olyan eseményeken védik emberi jogaikat, mint a Pride-felvonulások” – közölte az ENSZ emberi jogi főbiztosának hivatala pénteken.
Elizabeth Throssell, a hivatal szóvivője arra reagált, hogy kedden délután az Országgyűlés botrányos körülmények között megszavazta a Pride betiltását célzó törvényjavaslatot, amely „a gyermekek védelmében”, az LMBTQI-közösség kárára szűkíti a gyülekezési jogot.
A szóvivő azt mondta, „Volker Türk, az ENSZ emberi jogi főbiztosa arra szólítja fel a magyar hatóságokat, hogy helyezzék hatályon kívül ezt és minden más olyan törvényt, amely hátrányos megkülönböztetést jelent az LMBTQ-személyek számára”.
A főbiztosság a közlemény szerint azt is kéri, hogy a hatóságok kerüljék az arcfelismeréses technológiák alkalmazását azok azonosítására, akik békés gyülekezéseken vesznek részt.
Nem kellett sokat várni, hogy a félelmek beigazolódjanak, és az Orbán-kormány valóban politikai célokra használja az arcfelismerő kamerákat. Az állami megfigyelés rendszerére bizonyítékot szolgáltatott a Fidesz legújabb – alkotmányozással is egybekötött – törvénykezése.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.