Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A belügyminiszter arról is beszélt jogászok előtt, hogy csak annyi vendégmunkás érkezhet Magyarországra, amennyi betöltetlen álláshely van.
Aki a magyar törvényeket és a magyar szabályokat nem tiszteli, annak semmilyen szinten nem kell Magyarországon maradnia – mondta az MTI tudósítása szerint Pintér Sándor belügyminiszter a 17. Magyar Jogászgyűlés zárónapján, szombaton Balatonalmádiban.
Előadásában arra is kitért, hogy a 2024. január elsejével hatályba lépett új szabályozás alapelvei közé tartozik, hogy Magyarország a magyaroké.
A magyar munkahelyek első helyen a magyarokat illetik meg, csak annyi vendégmunkás érkezhet Magyarországra, amennyi betöltetlen álláshely van
– fogalmazott. Hozzátette: további alapelv volt, hogy a munkavégzés és más tartózkodás nem korlátlan és nem hosszabbítható meg automatikusan, valamint az, hogy akit kiutasítottak, annak el kell hagynia az országot, és ezért az is felel, aki behozta Magyarországra.
A kiutasíthatóságot lehetővé tevő törvényről tehát éppen jogászok előtt beszélt Pintér Sándor, pedig az egy sor, évtizedekig kikezdhetetlennek tűnő hazai és nemzetközi jogi normát is sért, ráadásul számos jogfosztó, megbélyegző történelmi párhuzamra is emlékeztet.
A Halász János által benyújtott tervezet alapján felfüggeszthető lehet a magyar állampolgársága annak, aki az Európai Gazdasági Térség országain (EU, Svájc, Liechtenstein, Norvégia) kívüli ország állampolgárságával rendelkezik, és veszélyt jelent Magyarország közrendjére, köz- vagy nemzetbiztonságára,
A kormány nem fogyott ki az ötletekből, várhatóan a független sajtóra és a bírókra vonatkozóan is új szabályokat fogadnak el.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.