A Kutyapárt az átláthatósági törvényről: Ez nem vicc. Bár az lenne
A párt szerint a Fidesz most a szabadságjogaikkal élő embereket másodrendű állampolgárrá teszi.
hvg.hu
„A magyar társadalmat az út szélén hagyták, és ez nem az emberek hibája, hanem a rendszeré és azoké a politikusoké, akik ezt működtetik. Ebben az időszakban a magyarok önszerveződése és a lokálisan, alulról építkező közösségek mentettek meg minket attól, hogy felbomoljon a társadalom szövete” – így kezdődik a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) közleménye, amelyben a kedd éjszaka benyújtott, átláthatósági törvényjavaslatra reagálnak.
A javaslat alapján a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak listáznia kellene érintett szervezeteket, akiktől megvonnák az adó 1%-ot, és az elfogadott támogatás összegének huszonötszörösét fizettetnék ki velük bírságként.
Az MKKP szerint az elmúlt években a civil szervezetek nemcsak figyeltek arra, hogy ki és mennyit lop, nemcsak életben tartották a szabad sajtót, hanem segítették azokat az embereket, akiket az állam hátrahagyott és elfelejtett.
„Most a Fidesz a szabadságjogaikkal élő embereket másodrendű állampolgárrá teszi. Mindenkit, aki hisz valamiben, aki dolgozik valamiért, és kritikusan gondolkodik a minket körülvevő világról, meghurcolnak, megbüntetnek, a szőnyeg szélére állítanak. Az a baj, hogy ez nem vicc. Bár az lenne” – fogalmaztak.
Közleményük végén megjegyzik, hogy a civilek és a sajtó elleni támadás a magyar társadalom elleni támadás. Mint írják, a hadüzenetet már korábban megkaptuk, de úgy tűnik, megkezdődik a tisztogatás is.
„Egy dolgot viszont senki ne felejtsen el: nélkülünk, a társadalom nélkül, nincs Magyarország. Nélkülük viszont van” – zárul a párt közleménye.
A törvényjavaslat benyújtását követő reakciókat percről percre tudósításunkban olvashatja:
Kedd éjszaka benyújtották az átláthatósági törvényt, amely szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal állítana össze egy listát azokról a szervezetekről, amelyek szerintük veszélyeztetik az ország szuverenitását és befolyásolni próbálják a közéletet. A közélet átláthatóságáról című törvényjavaslat alapján komoly korlátozásokat és büntetéseket vezetnének be olyan szervezetek ellen, amelyekről úgy ítélik meg, hogy azok külföldről is kapnak támogatást.
Egyelőre nem világos, milyen ellencsapásra lehet képes Irán, ugyanakkor Donald Trump táborában is többen úgy látják, hogy Amerikának nem lett volna szabad belekeverednie ebbe a háborúba.